Türkiye'nin en iyi haber sitesi

THK, Türkiye'yi havadan gözetleyecek

Türk Hava Kurumu (THK) Disiplin Kurulu Başkanı ve THK Vakfı Denetleme Kurulu Üyesi Erhan Eğilmez, ''Vakfımızın eğitim kurumu olan THK Üniversitesi tarafından hazırlanan ve Ankara Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle yürütülen proje ile toplumsal olaylar, stadyum, trafik, otoyol, sınır ve boru hattı gözetimi havadan yapılacak'' dedi.

Giriş Tarihi: 13.3.2013 15:29 Güncelleme Tarihi: 13.3.2013 15:29
THK Kayseri Şube Başkanlığı görevini de yürüten Avukat Erhan Eğilmez, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nin eğitim ve öğretime 2 yıl önce başlamasına rağmen, kısa sürede büyük başarılara imza attığını bildirdi. Eğilmez, ''THK Vakfı'na bağlı olarak kurduğumuz THK Üniversitesi, 3 Mart 2011'de eğitim ve öğretime başladı. Şu an 13 bölümü olan bir ihtisas üniversitesi. Dünyada 36 tane benzeri üniversite mevcutken, biz 37'nci üniversiteyi ülkemizde kurduk. THK, havacılık sektöründeki ihtiyaçları karşılayacak her türlü bölümün mevcut olduğu bir üniversitedir. Havacılıkla ilgili tüm branşlarda öğrenci alıyoruz'' diye konuştu.

Üniversitenin, Türk havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu her alanda yetişmiş eleman ihtiyacını karşılayacak şekilde eğitim ve öğretime devam ettiğini kaydeden Eğilmez, üniversitede eğitim ve öğretimin dışında sektörle ilgili çeşitli araştırma ve çalışma faaliyetlerinin de yürütüldüğünü bildirdi. Eğilmez, ''THK Üniversitesi mühendisleri, alkışlanacak bir projeye daha imza attı. Artık sınırlar, boru hatları, stadyumlar, trafik ve otoyollar, toplumsal olaylar havadan gözetlenecek. Üniversitemiz mühendisleri tarafından hazırlanan ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Akıllı Hedef Takibi Projesi ile sınırların, boru hatlarının, ormanların, stadyum, trafik ve otoyolların gözetimi havadan gerçekleştirilebilecek. Akademisyen arkadaşlarımızın yaptığı bu proje ile gerçekten gurur duyuyoruz. Bundan sonra toplumsal olaylar, stadyum, trafik, orman, otoyol gözetimi havadan yapılacak. Emniyet teşkilatımıza da büyük kolaylıklar getirecek olan bu proje kısa zamanda hayata geçirilecek'' ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin son yıllarda hızlı bir değişim sürecine girdiğini vurgulayan Eğilmez, ''Özellikle ekonomik alanda yaşanan gelişmeler, dünyanın önde gelen ülkeleri tarafından dikkatle izleniyor. Yüksek kariyer potansiyeli, güvenlik bir gelecek ve kaliteli bir yaşam da ancak bizim gibi ihtisas üniversiteleriyle sağlanabilir. İhtisas üniversiteleri, bilgi ve araştırmayı uluslararası ve ulusal düzeyde geliştirmenin ve ülkemiz için ekonomik kıymetlere dönüştürmenin lokomotifidir. Üniversitemize en büyük katkıyı yine Türk milletinden alıyoruz. THK ve üniversitemiz, milletten aldığını yine millete vermektedir'' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THK, Türkiye'yi havadan gözetleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN