Uşak Üniversitesi'nde 5 yeni bölüm açıldı

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte yeni açılan bölüm ve fakültelerle üniversitenin güçlendiğini ifade etti.

Giriş Tarihi: 13.3.2013 15:54
Uşak Üniversitesi Rektörlüğü'nün Fakülteler ve Meslek Yüksekokulları bünyesinde bölüm ve programlar açılması konusundaki teklifi Yükseköğretim Kurulu toplantısında kabul edildi. Uşak Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi bünyesinde Zootekni Bölümü, Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde Tekstil ve Deri Moda Tasarımı Bölümü, Mühendislik Fakültesi bünyesinde Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü, Banaz Meslek Yüksekokulu bünyesinde Otomotiv Teknolojisi Programı ve Karahallı Meslek Yüksekokulu bünyesinde Mobil Teknolojileri Programı açılıyor.

Üniversiteyi bulunduğu noktadan ileri taşımak istediklerini ve yörenin ihtiyaç duyduğu fakülte ve bölümleri açmaya çalıştıklarını söyleyen Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Karahallı Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan Mobil Teknolojiler Programı'nın bilişim ve iletişim pazarında istihdam sağlamak amacıyla uzman yazılımcılar yetiştireceğini söyledi. Rektör Çelik, ' Bilişim ve iletişim teknolojileri sektörü hızlı bir gelişim ve değişime sahiptir. Bu sektöre dayalı bir ekonomik büyüme için uzmanlara ihtiyaç var. Biz Uşak Üniversitesi olarak Mobil Teknolojileri Programı ile sektörün ihtiyaç duyacağı uzmanlar yetiştireceğiz. Ayrıca Banaz Meslek Yüksekokulumuzda Otomotiv Teknolojisi Programını açtık. Türkiye'deki otomotiv sanayi, üretimde ulaşılan kalite süreci ve yüksek verimlilik nedeniyle uluslararası pazarlar için yeni bir üretim merkezi haline geldi. Bu sektörde ara eleman ihtiyacı var. Uşak Üniversitesi bu ihtiyaca yönelik eleman yetiştirecektir' dedi.

Uşak Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi bünyesinde Zootekni Bölümü, Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde Tekstil ve Deri Moda Tasarımı Bölümü, Mühendislik Fakültesi bünyesinde Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü açılacağına dikkat çeken Rektör Çelik ' Yeni fakültelerimizde ve var olan fakültelerimizde açılan yeni bölümlere gelecek eğitim öğretim yılında öğrenci alacağız. Açılan yeni bölümlerimiz için öğretim üyesi ilanı verdik. Akademik yapımız daha da güçleniyor. Her şey öğrencilerimizin daha iyi eğitim almaları için' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uşak Üniversitesi'nde 5 yeni bölüm açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN