Türkiye'nin en iyi haber sitesi

120 milyon $'a 7 okul

25 ilde eğitim veren Bahçeşehir Koleji, 2013-14 dönemine 120 milyon dolarlık yatırımla hazırlanıyor. Kurum İstanbul, Adana, İskenderun, Ankara, Şanlıurfa ve Denizli'ye toplam 7 okul inşa edecek

Giriş Tarihi: 14.3.2013
Türkiye'nin her köşesine kaliteli eğitim taşımayı hedefleyen Bahçeşehir Koleji, 2013-2014 eğitim-öğretim döneminde 120 milyon dolarlık yatırımla 7 okul açmaya hazırlanıyor. Adana, İskenderun, Ankara, Şanlıurfa ve Denizli'deki yeni okullarla Anadolu'daki yapılanmasını güçlendiren kurum, İstanbul'da da Halkalı ve Ümraniye'ye yatırım yapacak. 25 ilde 42 anaokulu, 27 ilköğretimokulu ve 16 lisede eğitim veren Bahçeşehir Koleji, değişime odaklandı. Bahçeşehir Eğitim Kurumları Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, "Son 10 yılda iletişimden bilime, finanstan mühendisliğe kadar tüm mesleklerin içeriği de icra biçimleri de büyük bir değişime uğradı. Daha da önemlisi ilköğretim öğrencilerinin yüzde 65'i şu anda var olmayan mesleklerde çalışacak" dedi.

HARVARD'LA DÜNYA DERSİ

Bahçeşehir Koleji Harvard Üniversitesi'yle işbirliğine gitti. Prof. Fernando Reimers öncülüğünde bir ekip, 'Dünya Dersi' başlığıyla bir program hazırladı. Amaç öğrencileri çok yönlü olarak dünya vatandaşlığına hazırlamak. Bahçeşehir, ABD dışında bu dersi ilk uygulayan eğitim kurumu olacak.

Eğitimde milat yılı
Bahçeşehir Eğitim Kurumları Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel, Dünya Dersi'nin anaokulundan liseye kadar olan sınıflarda okutulacağını söyledi. Yücel, "Programda hoşgörü, tolerans, hesap verebilme, coğrafya, ekonomi, girişimcilik modülleri birbirlerine destek verecek bir örgü ile öğrenciye aktarılıyor. Bu atılım Türkiye için eğitimde bir milat" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
120 milyon $'a 7 okul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN