Türkiye'nin en iyi haber sitesi

50 bin kitap Van'a gönderildi

Başakşehir Boğaziçi Yönetim AŞ, İstanbul genelindeki 67 bin konutlu 69 siteden 50 bin kitap topladı. Toplanan kitaplar düzenlenen törenle Vanlı depremzede çocuklara gönderildi.

Giriş Tarihi: 19.3.2013 13:00
Başakşehir 5. Etap'ta düzenlenen törene, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yanı sıra milletvekilleri ve semt sakinleri katıldı. Boğaziçi Yönetim AŞ'nin sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığı kitap bağış kampanyasının anlatıldığı törende konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Ahmet Selamet, "Dayanışmanın ve vefanın hatırlandığı bir gündür. 2 ay gibi kısa bir süre de 69 siteyi kapsayan bir kampanya düzenledik. Bu kitaplar 2011 yılında yaşanan depremle büyük acılar yaşayan Van ilimize gönderilecek ve tasnif edilerek depremde en büyük acıyı yaşayan çocuklara dağıtılacak." dedi. Klasik eserlerden ansiklopedilere, edebiyat dergilerinden, şiir kitaplarına kadar toplanan kitapların Van milli eğitim müdürlüğüne teslim edileceğini aktaran Selamet, "Güzel dostlukların kitaplarla inşa edilebilir, kitaplardan ilhamla yeni gönül köprüleri oluşturulabilir. Her okunan kitap yeni bir dünyanın keşfidir. Bizler, ilk emri 'oku' olan bir medeniyetin mensuplarıyız. Bu nedenle hem kendimizi bilmenin, hem de arkamızda eser bırakmanın gayreti içindeyiz." diye konuştu.

Ak Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan da İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Başakşehir Belediyesi'nin Van'da ki köylerin ihtiyaçlarını karşıladığını kaydetti. Törende konuşmaların ardından son kitap kutuları da Mevlüt Uysal, Ahmet Selamet ve milletvekilleri tarafından tıra yüklenerek Van'a uğurlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
50 bin kitap Van'a gönderildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN