Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara Valiliği'nden YGS önlemleri

Ankara Valiliği, 24 Mart'ta Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın (YGS) yapılacağını hatırlatarak, sınav süresince "otoların klakson çalmalarının, her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle dışarı yayın yapılmasının, konvoy oluşturulmasının, bina hafriyat ve yıkımları ile seyyar satıcı gürültüleri ve buna benzer her türlü çalışma yapılmasının" yasaklandığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 19.3.2013 12:57
Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, 24 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek olan YGS'de Ankara genelinde 411 ayrı binada, 16 bin 797 yönetici, sınav sorumlusu ve gözetmenin görev alacağı ve sınava 449'u engelli olmak üzere toplam 131 bin 900 öğrencinin gireceği belirtildi. 23 Mart Cumartesi günü saat 18.00'den itibaren 24 Mart Pazar günü saat 13.00'e kadar olan süre içerisinde ""otoların klakson çalmalarının, her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle dışarı yayın yapılmasının, düğün, asker uğurlama vs. konvoylarının oluşturulmasının, bina hafriyat ve yıkımları ile seyyar satıcı gürültüleri ve buna benzer her türlü çalışma yapılmasının" Ankara sınırları dahilinde yasaklandığı vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

"-Sınavların yapıldığı okullar ve kamu binaları bahçelerine ve çevrelerine sınav günü ve saatlerinde hiçbir vasıtanın park ettirilmeyecek.

-24 Mart Pazar günü saat 10.00-13.00 saatleri arasında sınavların yapılacağı tüm okullar ve çevrelerinde emniyet-tertip ve tedbirlerinin Polis ve Jandarma tarafından önceden planlanacak.

-Belediye başkanlıklarınca sınav merkezlerine gidecek güzergahların levhalarla belirlenecek ve toplu taşıma seferlerinin aksaksızca sürdürülecek.

-YGS'ye katılacak olan öğrencilerden sınav heyecanı ve telaşı içerisinde kimlik cüzdanını kaybeden veya unutan öğrencilerin mağdur olmamaları için 24 Mart tarihinde Çankaya İlçe Nüfus Müdürlüğü ile sınav merkezlerinin bulunduğu İlçe Nüfus Müdürlükleri hizmet vermek üzere açık tutulacak.

-Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı koordinasyonunda ilgili Meslek Odalarınca yemek ve konaklama hizmetlerinde gerekli kolaylaştırıcı tedbirler alınacak.

-Kredi ve Yurtlar Kurumu Bölge Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her türlü yurt, konaklama ve sağlık tedbirleri önceden planlanacak."

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel de gençlerin uzun ve yorucu çalışmalarının değerlendirileceği ve gelecekleri bakımından da önem taşıyan bu sınav nedeniyle sakin ve güvenli bir sınav ortamının yaratılması bakımından vatandaşlardan gerekli duyarlılığın gösterilmesinin beklendiğini belirterek, sınava katılacak tüm öğrencilere başarılar diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara Valiliği'nden YGS önlemleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN