Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyetten 'Umut Yıldızları' projesi

Denizli Emniyet Müdürlüğü 'Umut Yıldızları' adını verdiği proje ile 15-18 yaş arasında olup okuyamayan gençlere meslek kazandırarak, gençlerin istihdam edilmesini amaçlıyor.

Giriş Tarihi: 19.3.2013 14:54
Denizli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'nün projeleri kapsamında yer alan 'Umut Yıldızları Projesi'nin tanıtımı yapıldı. Denizli Emniyet Müdürlüğü Polisevi'nde düzenlenen etkinlikte sunumu Çocuk Şube Müdürü Caner Çetin gerçekleştirdi. Etkinliğe,Denizli Valisi Abdülkadir Demir, eşi Nurtaç Demir, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut ve protokol üyeleri katıldı. Projeye göre Denizli'de 15-18 yaş arasındaki zorunlu temel eğitimi tamamlamış olup, herhangi bir eğitim kurumunda kaydı bulunmayan çocukların suçlardan ve zarar alışkanlıklardan korunması yönelik mesleki eğitim kursları düzenleniyor. Umut Yıldızları Projesi'ne 25 kursiyer katılırken, bu kursiyerlere değişik meslek alanlarında eğitim veriliyor.

Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut, bu tip projelerle gençleri kazanmayı amaçladıklarını belirterek, 'Öğrencilerimiz oralarda büyükleriyle güzel diyaloglar kurdular. Kendilerini daha iyi yetiştirebilecekleri bir fırsat buldular. Kurs süresince çocuklarımızı sosyal aktiviteler içerisinde tutacağız. En büyük zenginlik bu olacak. Hep birlikte sinemaya gideceğiz. Spor faaliyetlerinde bulunacağız. 2.5 ay sonunda bu kursların tarihi itibariyle ilk defa yüzde 100 başarıyla 25 öğrencimizin tümünün sertifika alacağı şekilde neticelendirmiş olacağız. Öğrencilerimizde bu işin ciddiyetinin farkındalar ve kıymetini de bileceklerdir. Onlar için inşallah hayırlı bir kurs olacak' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyetten 'Umut Yıldızları' projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN