Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fatih Anadolu Lisesi inşaatı başlıyor

Fethiye'nin şehir merkezine yaşadığı yer sorunu nedeniyle Değirmenbaşı kampus alanına taşınması için 1,5 yıl önce ihalesi yapılan Fatih Anadolu Lisesi'nin inşaatına başlanıyor.

Giriş Tarihi: 19.3.2013 13:03
İhaleye katılan firmaların anlaşmazlığı nedeniyle konu mahkemeye intikal edince Fatih Anadolu Lisesinin taşınma işi de uzamıştı. Mahkemeye taşınan olayın sonuçlanması ile birlikte İhaleyi alan yüklenici firma ile Muğla İl özel İdaresi arasında protokol imzalandı. Lisenin inşaatının ise 10 gün içerisinde başlayacağı bildirildi.

Konuyla ilgili olarak bir açıklamada bulunan AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, 'Değirmenbaşı'nda bulunan ortaöğretim kampus alanında Fethiye Fatih Anadolu Lisesi'nin yeri ayrılmış ve yaklaşık bir buçuk yıl önce ihalesi yapılmıştı. Ancak ihaleye giren firmaların arasındaki bir anlaşmazlık neticesinde konu mahkemeye intikal etmişti. Ancak gecikmeli de olsa bu konuda mutlu sona ulaşılarak 15 Mart 2013 tarihinde yüklenici firma ile Muğla İl Özel İdaresi Kültür İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından protokol imzalandı. On gün içerisinde Fethiye Fatih Anadolu Lisesi'nin inşaatı Değirmenbaşı'ndaki kampus alanında başlayacaktır. Proje bedeli ise 3 Milyon 387 bin artı KDV'dir. Fatih Anadolu Lisesi kampus alanına taşındıktan sonra Fethiye merkezdeki ilkokullarımızda ve ortaokullarımızda da bir rahatlama olacaktır. Çünkü şuanda Merkezde Atatürk ve Gazi Okullarımız alan darlığından dolayı ikili eğitim vermektedir. Fatih Anadolu Lisemiz taşındıktan sonra bu alanı ilkokul yada ortaokul olarak kullanacağız' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatih Anadolu Lisesi inşaatı başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN