Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YURTKUR'dan askeri okul öğrencilerine müjde

Giriş Tarihi: 19.3.2013 12:30

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), askeri okul öğrencilerine de kredi vermeye başladı.

YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak, kurum olarak 81 il, 141 ilçe ve biri yurt dışında olmak üzere 348 yurtta, 308 bin 590 yatak kapasitesiyle hizmet verdiklerini ifade ederek, bu yıl burs ve öğrenim kredisi verilen öğrenci sayısının 1 milyon 304 bine ulaştığını dile getirdi.

Bu yıl itibarıyla yüksek öğrenimini askeri okullarda tamamlamak isteyen öğrencilere de öğrenim kredisi vermeye başladıklarını kaydeden Albayrak, ''Ocak ayından itibaren yeni bir uygulamayla harp okulları öğrencilerine de kredi vermeye başladık. Kara, deniz, hava harp okulları ile bunlara bağlı meslek yüksekokullarında öğrenim gören öğrencilerden talep eden ve durumu mevzuata uygun olanlara öğrenim kredisi veriyoruz'' dedi.

Kara, deniz ve hava harp okulları ile Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) toplam 9 bin 815 öğrencinin eğitim gördüğünü dile getiren Albayrak, kredi başvuruların tamamlandığını, değerlendirmenin ardından nisan ayında bu öğrencilere, 4 aylık ödemenin toplu yapılacağını belirtti.

Albayrak, öğrenim kredisinin aylık 280 lira olduğunu hatırlatarak, öğrencilerin nisan ayından itibaren ödemeleri aylık olarak almaya başlayacağını kaydetti.

Artık yurtta kalan öğrencilerin aldıkları kredi ve burslarla kimseye muhtaç olmadan eğitimlerini sürdürebildiklerini anlatan Albayrak, zor durumda olan öğrencilere kurumun vakfı aracılığıyla da yardım ettiklerini söyledi.

Sosyal medyayı kullanıyorlar

Amaçlarının ihtiyacı olan tüm öğrencilere ulaşmak olduğunun altını çizen Albayrak, bu kapsamda sosyal medyanın iletişim üzerindeki her geçen gün artan gücü ve etkisini de kullanmaya başladıklarına dikkati çekti.

Albayrak, ''Kurum olarak Twitter üzerinden de gelen öğrencilerle iletişim kuruyor ve sorunlarını çözüyoruz. Gelen her mesaj titizlikle inceleniyor ve konusu doğrultusunda ilgili kişi, birim, yurt veya bölge müdürlükleri bilgilendiriliyor'' diye konuştu.

Gelen mesajların önemli bir kısmının öğrencilerin burs ve öğrenim kredisiyle ilgili bireysel sorularından oluştuğu ve bunların düzenli olarak cevaplandırıldığı ifade eden Albayrak, aktarılması gereken bilginin özel, uzun veya detaylı olması, bilgilerine ulaşılamaması gibi durumlarda ise öğrencileri çağrı merkezine yönlendirdiklerini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YURTKUR'dan askeri okul öğrencilerine müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN