Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul'da 5'leyecek

İstanbul'da 3 kampusu bulunan FMV Işık, okul sayısını 5'e çıkaracak. Ispartakule ve Tuzla'da eğitime başlayacak vakfın hedefi, şehirdeki yatırımlarını hızla artırmak

Giriş Tarihi: 21.3.2013
127 yıllık köklü geçmişe sahip Feyziye Mektepleri Vakfı (FMV) Işık Okulları, İstanbul'daki kampus sayısını artırmak için kolları sıvadı. Halen Nişantaşı, Erenköy ve Ayazağa'da birer kampusu bulunan vakıf, kentleşmenin Batı'ya doğru kayması ve bölgenin potansiyelini göz önüne alarak gelecek eğitim-öğretim döneminde Bahçeşehir Ispartakule'deki okulunu açacak. Vakfın 2013-14 döneminde hizmete girecek ikinci yatırımı ise İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın İstanbul Tuzla'da hayata geçirdiği Çınarlı Bahçe Tuzla Konutları'ndaki anaokulu olacak.

ÜÇ KAMPUSU VAR
İlk kampusunu Nişantaşı'nda açan FMV Işık Okulları, 1990'lı yıllarda Ayazağa ve Işık Üniversitesi Şile yatırımlarına geçtiğimiz yıllarda Erenköy'ü de ekledi. Vakıf, Ispartakule Kampusu'nda ilkokul ve ortaokul bölümleriyle hizmet verecek. 21 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu üç katlı okul binasında, kapalı ve açık spor alanları bulunuyor. FMV Işık Özel Tuzla Çınarlı Bahçe Anaokulu, tam donanımlı üç sınıfla hizmet vermeye başlayacak. Okul, geniş ve açık oyun alanlarıyla dikkat çekiyor.

Afrika'daki öğrencilere destek verilecek
FMV Erenköy Işık Lisesi'yle çalışan British Council, lisenin farklı seviyelerdeki üç ayrı sınıfında, İngilizce derslerini ses kaydına aldı. Kayıtlar, Afrika ülkelerindeki öğrencilerin İngilizce öğrenmesine destek amaçlı kullanılacak. Bunun yanı sıra Erenköy Işık Lisesi İngilizce öğretmenleriyle yapılan röportajlar, BBC tarafından hazırlanan diğer serilere eklenerek, profesyonel sunumlar yardımıyla yayına alınacak.

Okulda 55 yabancı öğretmen çalışıyor
Işık Okulları'nda 55 kişilik bir yabancı öğretmen kadrosu bulunuyor. Bunlar, anaokulundan lise son sınıfa kadar tüm sınıflarda İngilizce derslerinin belli bölümünü veriyor. Söz konusu derslerin dilbilgisi ağırlıklı olanları Türk, konuşma ve anlama ağırlıklı bölümleri de yabancı öğretmenlerle işleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'da 5'leyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN