Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Enterprise 2013’de kıyasıya rekabet!

Işık Üniversitesi koordinatörlüğünde Şile Kampüsünde gerçekleştirilen Enterprise 2013’de kıyasıya rekabetin ardından, 29 Mart 2013 Cuma günü (yarın) saat 15:00’da Şile Kadın Toplum Merkezi’nde gerçekleştirilecek Ödül Töreniyle Avrupa’nın 7 üniversitesinden 70 öğrencinin oluşturduğu toplam 10 takım içerisinden, kazanan 2 takım ödülü ülkesine götürecek…

Giriş Tarihi: 29.3.2013 09:57 Güncelleme Tarihi: 29.3.2013 09:58
Işık Üniversitesi Şile Kampüsünde gerçekleşen programda; Genel Müdür, Finans Müdürü, Pazarlama Müdürü, Üretim Müdürü, Ürün Geliştirme gibi gerçek bir organizasyonda değişik görevler üstlenen Avrupa'nın 7 üniversitesinden 70 öğrenci ve akademisyenin katılımıyla oluşan 10 takım yarıştı.

Enterprise projesinin ilk haftasında, yönetim/pazarlama simülasyonlarıyla tanışan öğrenciler, bulundukları endüstrilerde firmalarının iş ve stratejik planlarını yapıp mentorlarına sundular. Aldıkları yorumlar doğrultusunda planlarını uygulamaya başlayan öğrenciler için yoğun bir hafta oldu. Kimileri uyguladıkları stratejik kararlarla hisse senedi fiyatlarını yükseltirken, kimi firmalarda da iniş çıkışlar görüldü. Ara raporlarında öğrenciler bu durumların sebebini bulmaya ve orijinal plandan farklı gelişen yönleri anlamaya çalıştılar. Aynı zamanda Girişimcilik üzerine konuşma yapan: Alcatel Türkiye Yöneticisi Aslı Sarı, Exa-Tech Yöneticisi Serdar Raşit Alemdar, 212 Ltd. Şirketinin yatırım fonu yöneticisi Ali Karabey ile yaptıkları sohbet ve fikir alışverişi ile Türkiye'nin sayılı fabrikalarından olan Arçelik gezisi de öğrencilerin tüm bu konseptleri iş hayatında nasıl kullanıldığını görmelerine yardımcı olarak, bilgilerini pekiştirdi. Hafta sonu yaptıkları İstanbul tarihi yarımada kültür gezisi ile şehrin tadını çıkaran öğrenciler, Işık Üniversitesinin müzik grubunun konseriyle ikinci haftaya tam enerjiyle başladılar.

Enterprise 2013, Perşembe günü final sunumlarının ardından, 29 Mart 2013 Cuma günü Şile Belediyesi Kadın Toplum Merkezinde, Şile Kaymakamı Şükrü Görücü, Şile Belediye Başkanı Mimar Can Tabakoğlu ve Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiye Güneç Kıyak'ın katılımıyla, ödüllerin ve katılım sertifikalarının dağıtılacağı törenle sona erecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enterprise 2013’de kıyasıya rekabet!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN