Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YGS'de tam puan yapana dizüstü bilgisayar

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, 500 tam puan alan öğrenciler Hümeyra Çolak ve Irmak Öziskender'e dizüstü bilgisayar hediye etti.

Giriş Tarihi: 3.4.2013 14:34 Güncelleme Tarihi: 3.4.2013 14:36
İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız,Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) farklı puan türlerinde birinci olan İstanbul Lisesi'nden Hümeyra Çolak ile Kadıköy Anadolu Lisesi'nden Irmak Öziskender'i makamında kabul etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün İstanbul Lisesi'ndeki makamında gerçekleşen ziyarette Çolak ve Öziskender'i tebrik eden Yıldız, bu başarıdan mutluluk duyduğunu söyledi.

Öğrencilerle gurur duyduğunu belirten Yıldız, ''Mevcut imkanları en iyi şekilde değerlendirerek sorumluluk bilinci içerisinde sistemli, planlı ve düzenli bir çalışmayla başarının kaçınılmaz olduğunu gösterdiniz. Bundan sonraki öğrenim hayatınızda başarılar diliyoruz'' dedi.

Sınavda YGS-3, YGS-4 ve YGS-5 türünde 500 tam puan alan Hümeyra Çolak, başarısını sürekli, sistemli ve düzenli çalışmaya borçlu olduğunu anlattı. Çolak, hukuk eğitimi almak istediğini kaydetti.

YGS-6 puan türünde birinci olan Irmak Öziskender de çok kitap okumanın ve dershanesindeki çalışma ortamının, başarısında büyük önem taşıdığını ifade ederek, eğitimini tıp fakültesinde sürdürmek istediğini dile getirdi.

Çolak ve Öziskender'in ailelerinin de yer aldığı ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürü Yıldız, öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YGS'de tam puan yapana dizüstü bilgisayar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN