Beş yıldızlı otel konforunda yatılı okul

Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı Gayda köyündeki 75. Yıl İMKB Abidin İnan Gaydalı Kız Yatılı Bölge Ortaokulu 5 yıldızlı otel standartlarında hizmet veriyor.

Giriş Tarihi: 9.4.2013 11:53

75. Yıl İMKB Abidin İnan Gaydalı Kız Yatılı Bölge Ortaokul Müdürü Muhtullah Bingöl, okullarının 5 yıldızlı otel konforunda olduğunu söyledi. Bingöl, 'Pansiyonumuzun tamamı halılarla döşenmiş. Pansiyonumuzda 750 kız öğrencimiz mevcuttur. Çalışma ve dinlenme salonu çocukların istedikleri tarzda modern bir şekilde döşenmiş. Okulumuzda kamera sistemi mevcut ve 24 saat kayıtta. Öğrencilerimiz kendilerini çok güvende hissediyorlar. Bir kız öğrencinin okuması için en güzel ve elverişli bir ortam. Kız öğrencilerimizin kalabileceği en güzel ortamı sunuyoruz. Bir öğrenci haftada 3 kez banyo yapma imkanına sahip' dedi.

Yemekhanenin de modernleştirerek lokantaya çevrildiğini ifade eden Muhtullah Bingöl, 'Şimdiye kadar yatılı okullarda demir yemek tabldotları kullanılırdı. Demir yemek tabldotları kaldırdık. Yerine porselen tabaklar getirdik. Sabah kahvaltısında çaylar demir bardakta içiliyordu. Çocukların ağzını yakıyordu. Onu kaldırdık, cam bardak verdik. Yemeklerimizi öğrencilerimizle birlikte karar veriyoruz. Öğrencilerimizin isteği doğrultusunda yemek çıkarıyoruz. Sabah kahvaltısını açık büfe şeklinde veriyoruz. Açık büfe olduğundan dolayı öğrencilerimiz istediği çeşitten alabiliyor' diye konuştu.

8. sınıf öğrencilerini sınava hazırlamak amacıyla eğitim koşulu sistemini başlattıklarını söyleyen Bingöl, 'Her bir öğretmen, 10 öğrenciden sorumludur. Öğretmen gönüllü olarak birebir ilgilenmektedirler. Ders durumu, sıkıntıları, çalışma sistemi, zamanın değerlendirmesi birebir takip etmektedirler. Bu sayede öğrencilerin akademik başarıların artığını gördük. Bundaki amaç, her yönüyle öğrenciyi takip ederek rehberlik yapmak ve sınavlarda iyi bir puan almalarını sağlamaktır' şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beş yıldızlı otel konforunda yatılı okul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN