Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin bilim adamları 5. Liseler Arası Aktif Deney Yarışması’da buluştu

Giriş Tarihi: 9.4.2013 15:04

AREL Eğitim Kurumları güçlü bir eğitimin yanı sıra “Fen Bilimleri”ne de verdiği önemle gelenekselleşen Liselerarası Aktif Deney Yarışması’nın 5.sini gerçekleştirdi.

AREL Eğitim Kurumlarının gelenekselleşen "Liseler Arası Aktif Deney Yarışması" İstanbul'un farklı birçok bölgesinden okulun katılımıyla giderek büyüyor. Ülkemizde bilim insanı yetiştirmeye katkı sağlamak, lisede fen eğitimini (fizik, kimya, biyoloji) desteklemek, bu alanda yetenekli öğrencileri araştırmaya yöneltmek ve buluş yapmanın temeli olan deneysel çalışmalara ilgiyi artırmak amacı ile düzenlenen yarışmada bu yıl 40 okuldan (devlet ve özel lise) yaklaşık 500 öğrenci bir araya geldi. Öğrenciler deneylerini 5 oturumda gerçekleştirdiler.

Yarışmaya katılan geleceğin bilim adamları 9.10.11.sınıf öğrencileri deneylerini AREL Eğitim Kurumları laboratuarlarında gerçekleştirdiler. Yapılan deneyler öğrenci merkezli, bilimsel çalışma basamaklarını içeren, müfredata uygun olarak seçildi. Yapacakları deneyleri ve değerlendirme kriterlerini yarışma esnasında öğrenen öğrenciler grup içinde işbirliğini büyük bir dayanışma içinde gerçekleştirdiler. Değerlendirme çeşitli üniversitelerin öğretim üyelerinden oluşan seçici kurul tarafından her aşamada titizlikle yapıldı. Belirlenmiş sürede yapılan deneylerde süreç ve sonuç değerlendirmesi esas alındı. Yarışmanın sonunda dereceye giren öğrenciler okullarına ödül kazandırmanın mutluluğunu yaşadılar.

Yapılan ödül töreninde katılımcı tüm okul müdürlüklerine anı plaketi, öğrencilere katılım sertifikası ve dereceye giren öğrencilere de madalyaları verildi. Ayrıca tüm katılımcılara çam fidanı veren AREL Eğitim Kurumları çevreye karşı duyarlılığını bir kez daha göstermiş oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin bilim adamları 5. Liseler Arası Aktif Deney Yarışması’da buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN