Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Final'in hedefi 50 okul

33 yıllık geçmişe sahip olan Final Eğitim Kurumları, yatırım hamlesi başlattı. Halen 14 okulu bulunan kurumun hedefi 2020'ye kadar 400 milyon liralık yatırımla bu sayıyı 50'ye çıkarmak

Giriş Tarihi: 11.4.2013
1980'de dershane ve yayıncılıkla eğitim sektörüne giren Final Eğitim Kurumları, 8 yıl önce adım attığı özel okul işinde hedef büyüttü. Halen 14 okulu bulunan kurum 2020'ye kadar bu sayıyı 50'ye çıkarmayı hedefliyor. Bunun için 400 milyon dolarlık yatırım planlanıyor. Özel okullarında 7 binden fazla öğrenciye eğitim veren Final'in halen Türkiye, Kuzey Kıbrıs ve Azerbaycan'da 217 dershanesi bulunuyor. 200 binden fazla öğrencinin eğitim gördüğü bu kurumlarda 8 binin üzerinde öğretmen çalışıyor. Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, "Dünyada her şey hızla değişiyor. Kurumlarımızın bu değişimin dışında kalması söz konusu olamaz. Final olarak değişimi yakından takip ediyor ve kurumlarımızı buna uygun olarak yeniliyoruz" dedi. Kurum bu doğrultuda sınıf mevcutları, bireysel eğitim imkânları, laboratuvarlar, sınıfta teknoloji kullanımı, dijital platform ve internet tabanlı eğitime büyük önem veriyor. Bunu sadece görüntü olsun diye yapmadıklarını söyleyen Taşel, "Sınıflarımızın teknoloji çöplüğüne dönüşmemesine özen gösteriyoruz" diye konuştu.

YENİ SİSTEME GEÇİYOR
Özel Final Okulları'nda 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı itibariyle Final International Amerikan School System (Uluslararası Amerikan Eğitim Sistemi) uygulanmaya başlanacak. Sistem 1'inci sınıftan itibaren 3 okulda aynı anda uygulamaya başlanacak. Bu kapsamda öğrencilere iki diploma verilecek. Sistem ortağı olan NACEL International School System'in (NISS) Amerika ofisindeki uzman akademisyenlerle öğretmenler Final'in öğretmen ve yöneticileriyle bir araya gelerek Türk ve Amerikan K-12 müfredatlarını inceleyip karşılaştırmada bulunmuşlar. Taşel, "Detaylı araştırmalar ve uzun toplantılar sonunda tek ve uluslararası özelliklere sahip sistemin müfredatını oluşturduk" diye konuştu.

56 YILLIK TECRÜBEDEN FAYDALANACAK
Nacel International School System'in (NISS) temelleri 1957 yılında atıldı. Halen 34 ülkede ofisi bulunuyor. Sistem her yıl 150 binin üzerinde uluslararası öğrenci değişim programını yönetiyor. Üniversiteye hazırlık, yaz ve kış kampları gibi değişik alanlarda da faaliyet gösteren NISS, 10 yıl önce Amerika'nın Minesota eyaletinde ilk özel okulunu açtı. Başta Amerika olmak üzere Fransa, Çin, Güney Kore ve Polonya gibi ülkelerdeki okullarında alanlarında tecrübeli Amerikalı öğretmenleri görevlendiriyor.

TÜM DERSLER İNGİLİZCE
İbrahim Taşel, öğrenci odaklı, araştırma ve projeye ağırlık veren bir okul olduklarını söyledi. Okulda İngilizce tüm ders ve aktivitelerde kullanılıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Final'in hedefi 50 okul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN