Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamak'ta eğitime gezici çözüm

Alternatif eğitim hizmetleriyle örnek olarak gösterilen Mamak Belediyesi iki yıldır Mamak'ın en ücra noktalarına otobüsle eğitim taşıyor.

Giriş Tarihi: 11.4.2013 17:47
Maddi imkansızlıklar nedeniyle okul öncesi eğitime katılamayan ve 3-6 yaş gurubunda bulunan miniklere yönelik özel bir otobüsü anaokulu şeklinde dizayn eden Mamak Belediyesi, hem çocuklara okul öncesi eğitim veriyor hem de çocukların ailelerini bilinçlendiriyor. Bir Avrupa Birliği projesi olarak başlayan Gezici Anaokulu Projesi, projenin sona ermesinden sonra doğrudan Mamak Belediyesi tarafından devam ettiriliyor. Tam bir anasınıfı şeklinde dizayn edilen otobüs içerisinde çocuklar öğretmenleri eşliğinde hem öğreniyor hem de oyuncaklarla dolu otobüste hoşça vakit geçiriyor.

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; "Anaokuluna gitme imkanı bulamayan öğrencileri yerinde anaokulu ile tanıştırıyoruz. Bu proje dezavantajlı bölgelerimizdeki çocuklara okul öncesi eğitim götürmek için iki sene önce başlattık. Bölgemizde bulunan ve birtakım zorluklar nedeniyle anaokuluna gidemeyen, okul öncesi eğitim alamayan çocuklarımıza eğitim götürüyoruz. Otobüsün içerisinde bir anaokulunda verilen bütün eğitimler veriliyor. Hiçbir ücret talep etmiyoruz. Gezici anaokulunda, bir çocuk gelişim ve anaokul öğretmeni ve iki stajyer öğretmen çalışıyor" dedi.

Gezici anaokulu Mamak'ta Başak, Kutlu, General Zeki Doğan, Hüseyin Gazi, Altıağaç ve Misket mahallerinde haftanın dört günü öğrencilerle buluşuyor. Geçtiğimiz yıl 120 öğrencinin faydalandığı Gezici Anaokulu'ndan bu sene 165 öğrenci faydalanıyor. Gezici Anaokulu'na talep her geçen gün artıyor ve gelecek eğitim öğretim yılı için daha şimdiden veliler kayıt talebinde bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak'ta eğitime gezici çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN