Yıldız Teknik'li öğrencilerin büyük başarısı

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öğrencileri, ''Doğal Afetlerde Acil Durum Uyarı'' projesiyle "Geleceğin Fikirleri Yarışması"nda finale kaldı.

Giriş Tarihi: 17.4.2013 10:23
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, bilişim firması Indra tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 12 ülkeden katılımın olduğu yarışmada Türkiye'yi temsil eden YTÜ'lü öğrenciler, finale kalarak Brezilya'ya gitmeye hak kazandı.

Brezilya'da 24-26 Nisan tarihlerinde düzenlenecek finalde İspanya, Brezilya ve Filipin takımlarıyla karşılaşacak YTÜ'lü öğrenciler, birincilik için mücadele edecek.

Türk ekibinin YTÜ Elektrik Elektronik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencileri Vildan Nurdağ, Süha Boncukçu ve Necati Cihan Camgöz'den oluştuğu yarışmada, takımlar, her ülkenin sağlık sistemine göre sıralama, gelişmiş elektronik araç çözümleri, sürdürülebilir bina projeleri, iş analitikleri veya halkla ilişkiler gibi konularda problem çözme yeteneklerini ortaya koydu.

Doğal afet ve herhangi bir acil durumla ilgili vatandaşların akıllı telefonlar ve sosyal medya bileşenleri kullanılarak uyarılmasının öngörüldüğü Türk takımının "Doğal Afetlerde Acil Durum Uyarı'' projesinde engelli vatandaşlar için de çalışmalar yapıldı.

Geliştirilen uygulamada, herhangi bir acil durumda engelli vatandaşın yeriyle ilgili sinyal gönderilmesi ve kurtarılması amaçlanıyor.

Yarışmanın ilk aşamasında finale kalan 4 takım, kendilerine sunulan problemlere yönelik ortaya koydukları proje çalışmalarıyla mücadele edecek.

Yarışmanın ikinci aşamasında ise halk oylamasına yer verilecek. Finalde mücadele eden takımlara, "www.indracompany.com" adresi üzerinden oy verilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldız Teknik'li öğrencilerin büyük başarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN