olayında zafer

adıyla yapılan yarışmayı kazanan bir Türk kızı oldu.

Giriş Tarihi: 18.4.2013 15:22 Güncelleme Tarihi: 11.2.2014 12:00
Doodle 4 google bakanlıkların düzenlediği bir etkinlikti ve sonuçlandı. Milli Eğitim ve Kültür ve Turizm bakanlıklarının düzenlediği "Türkiye'nin Harikaları" konulu logo yarışması bitti.

50 binin üzerinde doodle 4 google başvurusu oldu. Halk oylamasıyla dördüncü sınıf öğrencisi Melissa Çağlar'ın tasarladığı logo birinci seçildi.

ANA LOGO OLDU

Google ana sayfasında 4 google şerefine bu logoyu kullandı. Bu Melissa Çağlar ve ailesi için de büyük bir onur.

"Türkiye'nin Harikaları" temalı doodle 4 google logo yarışmasında finale 10 öğrenci kaldı. Hem onlara hem de öğretmenlerine tablet armağan edildi.

Yaklaşık 50 bin başvuru yapılan yarışmaya katılan öğrenciler en çok boğaz köprüsü, peri bacaları, Nemrut Dağı, Galata kulesi, Mevlana müzesi, Van kedisi ve lale çizdi.

DOODLE 4 GOOGLE HAKKINDA…

Doodle 4 Google firmanın her ülkede düzenlediği temalı bir yarışma. Google dünya tarihine mal olmuş kişilerin doğum günü, ülkelerin önemli festival ve bayramlarını ana sayfasında Doodle adını verdiği özel logolar ile kutluyor. Google Türkiye de doodle 4 google için Türkiye'deki, birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar öğrenciler için kendi 'Doodle' tasarımları ile katıldıkları M.E.B destekli doodle 4 google yarışmasını açmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doodle 4 google olayında zafer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN