Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gediz nanoteknoloji üssü olacak

Gediz Üniversitesi, Türkiye'yi nanoteknolojinin üssü yapacak bir laboratuvar yatırımı yaptı. 2023 hedeflerine yeni buluşlarla ulaşacaklarını belirten Rektör Prof. Dr. Sadullah Çevik "Her türlü desteğe hazırız" dedi

Giriş Tarihi: 18.4.2013
Geleceğin inovatif ürünlerine imza atmak amacıyla yola çıkan Gediz Üniversitesi, Türkiye'nin 2023 hedeflerine yeni buluşlarla ulaşabileceğine inanıyor. Bu yolda önemli bir adım atan üniversite, İzmir Seyrek'te Türkiye'nin en büyük beş nanoteknoloji laboratuvarından birini kurdu. Hedeflerinin Türkiye'yi bu alandaki araştırmaların dünya çapında adresi haline getirmek olduğunu söyleyen Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, "Tek amacımız ülkemize yeni buluşlar kazandırmak" diyor.

MAKALEYE 10 BİN TL

Araştırmacılara bütün imkânları sunmak için yatırımlarını artırdıklarını anlatan Çevik, geniş kapsamlı bir teşvik politikası yürüttüklerini belirtiyor. Üniversite bu doğrultuda, uluslararası makalesi yayımlanan bilim adamlarına 10 bin liralık teşvik veriyor. Laboratuvar yatırımlarına öncelik verdiklerini de ifade eden Çevik şöyle konuştu: "Tam donanımlı laboratuvarlarımızda sadece Türk değil, yabancı bilim insanları da öğrencilerimizle birlikte araştırma yapıyor."

52 ÜLKEDEN ÖĞRENCİ VAR
52 ülkeden öğrencinin lisans eğitimi gördüğü Gediz'de hedef, 100 ülke ve bin yabancı öğrenciye ulaşmak. Bu amaçla Endonezya'dan Fas'a, Kanada'dan Fransa'ya, Nijerya'dan Kırgızistan'a ülke ülke geziliyor. Merkezi ve yerel yöneticilerle görüşülerek okullar ziyaret ediliyor. Üniversitelerle de işbirliği anlaşmalarına imza atılıyor. Gediz'deki yabancı öğrenciler arasında, Afrika siyasetinin önemli isimlerinin çocukları da var.

TÜRKİYE-ABD GENÇLİK ZİRVESİ
Gediz ve ABD Tennessee Üniversitesi öğrencileri ortak 'Sınır Tanımayan Kültürel Buluşmalar Sempozyumları' düzenliyor. Amerika'da başlayan organizasyonun 2'ncisi İzmir'de yapılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gediz nanoteknoloji üssü olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN