Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kağıthane'de eğitimin temelleri atılıyor

Giriş Tarihi: 18.4.2013 11:17

Eğitime destek projelerine devam eden Kağıthane Belediyesi, yepyeni bir anaokulunun daha temelini attı.

Kağıthane Belediyesi'nin eğitime destek projelerinden biri olan anaokulu açılış ve temel atma törenleri devam ediyor. Talatpaşa Mahallesi'nde temel atma töreni gerçekleştirilen Günebakan Anaokulu ile ilçede bulunan eğitim birimlerine bir yenisi daha eklendi. Soğuk havaya rağmen yoğun katılımla gerçekleştirilen temel atma törenine; Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç'ın yanı sıra, Kağıthane Kaymakamı A. Akın Varıcıer, İlçe Emniyet Müdürü Mahir Yavaş, STK yönetici ve üyeleri, oda başkanları, mahalle muhtarları, meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, okul aile birliği başkan ve yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve mahalle sakinleri katıldı.

Açılış programına katılanlara teşekkür eden Belediye Başkanı Kılıç, "Sayın Kaymakamımızın anaokulunun gerekli olduğunu ifade etmesi üzerine, birlikte başladığımız Kağıthane'de 20 anaokulu çalışmamızın büyük bir bölümünü tamamladık. Açılışını yaptığımız anaokullarının dışında, temel atma törenleriyle de yeni anaokulu inşalarımız devam ediyor. Modern eğitim hizmeti sunacak anaokullarımızı kısa bir sürede hizmete açtık" ifadelerini kullandı.

Talatpaşa Mahallesi'ne yapılan yatırımlarla sözlerine devam eden Başkan Kılıç, 'Talatpaşa Mahallesi'nde ilçemizi, hatta İstanbulumuzu etkileyen yatırımlar yaptık. Dolmabahçe-Kağıthane Tüneli ile hızlı ve rahat ulaşım imkanını sağladık. Bu çalışmalarda destekleriyle yanımızda olan Başbakanımıza çok teşekkür ediyoruz' şeklinde konuştu.

Geçmişte 10 yılda 1 okul yapılamamasına karşın bugün Kağıthane Belediyesi'nin yılda 11 okul yaptığını belirten Kılıç, "Telsizler Mahallesi'nde gerçekleştirdiğimiz kültürel tesis açılışına teşrif eden Sayın Sağlık Bakanımız, '2013 Yatırımlar Yılı' tablomuza bakarak, geçmişte hükümetlerin 1 yılda 158 milyon lira değerinde yatırım yapamadıklarını, şimdi ise bir ilçe belediyesinin bu yatırımları gerçekleştirdiğini ifade etti. Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Bu konuda çok önemli mesafe aldık. Tüm yatırımlar hepimiz için hayırlı olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kağıthane'de eğitimin temelleri atılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN