SBS deneme sınavlarında özel okullar önde

Malatya'da öğrencilerin başarısını arttırmak için uygulamaya konulan Başarıya Doğru Projesi çerçevesinde, deneme Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) başarı oranının, yapılan 4 sınav sonucunda yüzde 15-20 nispetinde arttığı bildirildi. Deneme sınavlarında özel okulların önde oldukları görüldü.

Giriş Tarihi: 18.4.2013 11:20
Fırat Kalkınma Ajansı Salonu'nda düzenlenen Başarıya Doğru Projesi SBS 4.dönem deneme sınavı sonuçlarının değerlendirme toplantısında konuşan Vali Vasip Şahin, önce Başarıya Doğru Projesi hakkında bugüne kadar yapılan çalışmaları özetle anlattı. Şahin, ' SBS'de ortalama yüzde 15-20 başarı ilerlemesi var. Bu bizim için ilk sene olması bakamından önemlidir. Sınavlarda diğer illerin gayretleri de önemlidir. Projeler üretiliyor. Sadece bizim başarımız değil, önemli olan Türkiye'nin genel başarısının artmasıdır. Genel olarak baktığımızda daha iyi insan ve öğrenci yetiştiriyoruz' ifadelerini kullandı.

Vali Şahin, 'Yapılan ortak projelerle başarıyı arttırmanın yanı sıra, öğrencilere belli konularda da eğitim veriliyor' dedi.

Deneme sınavlarında özel okulların önde oldukları görüldü. Başarıya Doğru Projesi SBS 4.dönem deneme sınavı sonuçlarına göre, Özel TED Koleji birinci ve Özel İbrahim Yücel Okulu ikinci oldu.

Başarıya Doğru Projesi SBS 4.dönem deneme sınavı sonuçlarının değerlendirme toplantısına, vali'nin yanı sıra Vali Yardımcısı Abdullah Abid Öztoprak, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, ilçe kaymakamları ve milli eğitim müdürleri ile, orta okul müdürleri katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SBS deneme sınavlarında özel okullar önde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN