Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Stok yönetiminde mucizeler yaratan Prof. Durlinger Türkiye’de!

Giriş Tarihi: 22.4.2013 10:53 Güncelleme Tarihi: 22.4.2013 10:53

LODER (Lojistik Derneği) ve Stok optimizasyon yazılım şirketi Slimstok tarafından desteklenerek, ETG eğitim ve danışmanlık tarafından organize edilen eğitim için Nisan ayında Türkiye’ye gelecek olan Profesör Durlinger, Türk şirketlerine stoklarında yapacakları optimizasyon ile nasıl kar edebileceklerini anlatacak.

2 gün sürecek olan stok yönetimi eğitimi, tedarik zinciri konusunda uluslararası uzman, eğitimci, Hollanda ve Güney Afrika başta olmak üzere tüm Dünya'da çeşitli yerlerde eğitim veren Profesör Paul Durlinger tarafından İstanbul'da verilecektir. Profesör Durlinger' in stok yönetimi konusunda birçok makalesi ve Avrupa'da halen devam eden pek çok bilimsel çalışması var.

Bu iki günlük eğitimin amacı yöneticilere stoklarını en verimli şekilde nasıl kullanabileceği konusunda gerekli bilgileri vermektir. Stok fazlanızı nasıl engelleyebilirsiniz? Stok maliyetinizi nasıl düşürebilirsiniz? Stokunuzdaki iyileşme satışlarınızı nasıl arttırır? Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevabını bu eğitimde bulabilirsiniz.

Misyonu "tedarik zinciri yönetimi kapsamında, lojistik faaliyetlerin etkin ve verimli yapılmasını sağlamak" olan LODER, bu misyon doğrultusunda bu tip eğitimleri desteklemektedir. Geçen sene Türkiye pazarına giriş yapan Slimstock Türkiye, Loder'i bu konudaki yaklaşımlarının yanında olarak, eğitime katılacak olan kuruluşlara zaman zaman ciddi yatırımlar yapılması gereken stok analizi uygulamasını ücretsiz olarak yapacağını bildirdi.

Eğitim 25-26 Nisan 2013 tarihlerinde gerçekleşecek. Katılımın sınırlı olacağı eğitim için kayıtlar ETG danışmalık tarafından yapılacak.

Paul Durlinger/Eğitimci

Paul Durlinger stok yönetimi konusunda Hollanda ve Güney Afrika'da ders vermekte olan bir profesör, uzman ve araştırmacı. Konu ile ilgili pek çok makalesi de bulunan Paul Durlinger aynı zamanda üretim optimizasyonu konusunda pek çok projede Avrupa'da çalışmalar yapmaktadır.

Slimstock/ Konuk Stok Optimizasyonu Yazılım Şirketi

1993 yılında kurulmuş olan Slimstock, kuruluşundan bu yana müşterilerinin stokları optimize etmesi konusunda çalışmaktadır. Slimstock tarafından geliştirilmiş olan Slim4 yazılımı sayesinde hemen hemen tüm sektörlerde çeşitli şirketlerde, stok seviyesini azaltarak, müşteri servis kalitesinin yükselmesini sağlamıştır. Avrupa'da Slim4 kullanan 500'ün üzerinde kullanıcı stoklarındaki optimizasyon sayesinde Pazar lideri konumuna gelmişlerdir. Bu alanda uzaman ve lider bir kuruluş olan Slimstock eğitimin, şirketlere stok yönetimi konusunda destek vermek için en önemli konu olduğuna inanmaktadır.

ETG /Eğitim Şirketi

ETG, kurulduğundan bugüne kadar kurumsal iş uygulamaları (ERP & CRM) alanında hizmet vermektedir. 8 kişi ile yola çıkan ETG, Microsoft Dynamics uzmanlığına odaklanmış bir büyüme ile 2012 yılında 60'tan fazla danışman sayısına ulaşmış ve alanında önde gelen firma haline gelmiştir. Microsoft Dynamics'in iş ortakları derecelendirmesinde en üst seviye olan Gold Enterprise Resource Planing iş ortağı statüsünde olan ETG'nin 12 yıldır yükselerek devam eden başarısının temelinde yetkin, dinamik ekibi ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibi yatmaktadır. Microsoft tarafından 2006, 2008 ve 2011 yıllarında "Yılın Dynamics ERP İş Ortağı" seçilen ETG ayrıca 2008, 2010 ve 2011 yıllarında dünya çapında Dynamics AX iş ortakları arasında %5'lik dilime girerek "President Club"a seçilmiştir. Ayrıca 2008 yılında Microsoft EMEA (Europe, Middle East, Africa) bölgesinde Microsoft tarafından "Avrupa'nın en başarılı projesi" ödülü olan "Customer Excellence Award" ödülünü almıştır. Son olarak 2011 yılında Microsoft MEA (Middle East, Africa) "Bölgede En İyi İş Ortağı" finalisti olmuştur. Türkiye'de İstanbul'da, A.B.D.'de Atlanta'da ofisleri bulunan ETG, Güney Afrika, Rusya, Çin gibi dünyanın farklı lokasyonlarındaki 60'ın üzerinde müşterisine hizmet sunmaya devam etmektedir.

LODER/Lojistik Derneği

Lojistik Derneği (LODER) 24/10/2001 tarihinde kurulmuş olup, kurumsal üyeliğin değil sadece bireysel üyeliğin söz konusu olduğu, mesleki ve sektörel gelişimi amaçlayan bir dernektir. Yaklaşık 750 üyesi arasında lojistik hizmet alan ve veren şirket profesyonelleri, akademisyenler, bilişimciler, sektörel ekipman satış şirketi profesyonelleri ve silahlı kuvvetler mensupları bulunmaktadır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Stok yönetiminde mucizeler yaratan Prof. Durlinger Türkiye’de!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN