Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Avcı, sağlık meslek lisesi açtı

Giriş Tarihi: 24.4.2013 16:00 Güncelleme Tarihi: 24.4.2013 16:01

Milli Eğitim Bakanı , 2011-2012 yılında eğitime başlayan 'nin açılışını yaptı. Okul açmanın sevap boyutuna değinen Avcı, "Bu okulda öğrenciler defterlerini açıp bir çizgi çizdiğinde sizin de defterinize bir çizgi çizilecek." dedi.

'daki 'nin açılışına Bakan 'nın yanı sıra, İstanbul Valisi , Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Doğan Holding Onursal Başkanı ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Okulun açılış töreninde konuşan Bakan Avcı, "Bizim inancımıza göre bir hayırsever bir eser yaptırdığı zaman o eserden yararlananların duaları hep onu takip eder. Ben okul açılışlarında bu geleneksel kavramımızı çok sık tekrar ediyorum. Bu okulda öğrenciler defterlerini açıp bir çizgi çizdiğinde sizin de defterinize bir çizgi çizilecek. Buradan mezun olan gençler, hangi hastanın elini tutup bir dua alsalar sizin de defterinize yazılacak. İkinci kavram da sılayı rahim. Aydın Doğan Vakfı'nın özellikle kızlarımıza yönelik yaptığı eserler, sılayı rahim geleneğimizin nasıl yapılmasını gerektiğini gösteren örnekler." şeklinde konuştu.

Vali Mutlu ise, İstanbul'da açılan okul ve derslik sayısına değindi. Mutlu, "İstanbul'da bugün açılışı yapılan 43. sağlık meslek lisesi. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl üst üste okul açılışları gerçekleşti. 2013'te bu okul açılışlarını zirveye taşıdık. Bunu çok büyük bir mutluluk vesilesi olarak görüyoruz. Bu yıl 7 bin derslik sayısını da İstanbul'da önemli bir hamle olarak görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Bakan Avcı ve Vali Mutlu, okulu gezdi. Laboratuvarda cansız mankene kalp masajı yapan bir öğrenciyi izleyen Avcı, "Teori ve pratiği bir arada gören arkadaşlar, bu okulun imkanlarından en verimli şekilde yararlanacaklar. Bu okuldan mezun olana arkadaşlarımız da bunu iyi öğrenmiş olacaklar. Öğrencilerimize başarılar, hastalarımıza şifalar diliyorum." şeklinde temennilerde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Avcı, sağlık meslek lisesi açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN