Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dershaneci Sevinç okullu oluyor

Dershanecilikte 27 yılı geride bırakan Sevinç, koleje dönüşmek için kolları sıvadı. İstanbul'da 3 okul açacak olan kurumun hedefinde Anadolu da var

Giriş Tarihi: 25.4.2013
1986'dan bu yana eğitim alanında hizmet veren Sevinç Dershaneleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Dershaneleri okullara dönüştürün" çağrısına uydu. Kurum, 2013- 2014 eğitim-öğretim yılı itibarıyla Sevinç Koleji'ni hizmete alacak. İstanbul Erenköy, Bahçeşehir ve Gürpınar olmak üzere İstanbul'un üç farklı bölgesinde eğitim vermeye başlayacak olan Sevinç Koleji, bu yönde son hazırlıklarını tamamladı.

ÜÇ DİL SEÇENEĞİ VAR
Sevinç Koleji'nde 3'üncü sınıftan itibaren öğrencilere ikinci yabancı dil olarak Almanca, Fransızca ve İspanyolca dil seçenekleri sunulacak. Sevinç Dershaneleri ve Kolejleri'nin Yönetim Kurulu Başkanı Erol Boy, "Şimdilik ilk adımı İstanbul'da atıyoruz. Hedefimizde Anadolu'da da okul açmak var" dedi. Sevinç Koleji'ne kayıtlar öğrenci ve veli ön görüşmesinden sonra yapılacak. Bahçeşehir ve Gürpınar'da ise Düzey Belirleme Sınavı'yla öğrenci alınacak. Erol Boy, koleje burslu öğrenci de almak istediklediklerini belirtti.

Üniversite kurma çalışmaları başladı
Sevinç Eğitim Kurumları'nın hedefi 5 yıl içinde, farklı bölgelerde yeni okullar açmak. Buralarda lise eğitimi de vermeyi amaçladıklarını söyleyen Erol Boy, üniversite kurma projelerinin olduğunu açıkladı. Bir yandan kolej sayısını artırırken, diğer yandan da üniversite için çalışma başlattıklarını vurgulayan Boy, şunları söyledi: "Üniversiteyle ilgili girişimlerimizi kısa sürede tamamlamayı amaçlıyoruz. Dershanelerimizi de kalitesinden ve başarısından ödün vermeden, Türkiye'nin dört bir yanına ulaştırma amacındayız."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dershaneci Sevinç okullu oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN