"Gezici Bilim Müzesi" Şanlıurfa'da

Bahçeşehir Koleji'nin çocuklarla bilimi buluşturduğu, sosyal sorumluluk projesi kapsamındaki ‘Gezici Bilim Müzesi’, Şanlıurfa’da ziyaretçilerle bir araya geldi. Abide Park Alışveriş Merkezi önünde kurulan ‘Gezici Bilim Müzesi’ ile, 15 ilde 20 bin kilometre mesafe kat edilecek.

Giriş Tarihi: 2.5.2013 12:05
Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Tolga Yıldız, okullarda ürün bazlı çalışma yaptıklarını belirterek, oluşturulan bu projenin de okuldaki öğrencilerin çalışmalarını kapsadığını dile getirdi. Yıldız, "Gezimize Akdeniz Bölgesi'nden başladık, şimdi doğuya doğru gideceğiz. Şanlıurfa programının ardından Diyarbakır ve Bursa iline geçeceğiz" diye konuştu.

Gezi süresince, şimdiye kadar 9 bin 500 öğrencinin müzeyi ziyaret ettiğini söyleyen Yıldız, amaçlarının; bilimle buluşma imkanı bulamamış öğrencileri, proje sayesinde bilimle buluşturmak olduğunu kaydetti.

Bahçeşehir Koleji Gezici Bilim Müzesi'nde; uçakların nasıl havada kaldığı, akciğerlerin soluk alıp vermedeki işlevi, sürtünme kuvveti, 9 basamaklı sayıların hızlı bir şekilde çarpılma yöntemi, plazma kürelerden gelen enerjilerle elektrik kullanmadan floresan lamba yanması gibi birçok konuda çeşitli deneyler, çocuklara gösteriliyor.

Kimya öğretmeni Neslihan Yıldız, "Öğrencilere teknolojiyi en iyi şekilde anlatmaya çalışıyoruz. Öğrencilerden çok güzel bir talep var. Binlerce öğrenciye ulaşmış durumdayız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Gezici Bilim Müzesi" Şanlıurfa'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN