Tatlıses'in hayali gerçek oluyor!

'in Urfa'da rüyası gerçek oluyor!

Giriş Tarihi: 7.5.2013 10:45 Güncelleme Tarihi: 7.5.2013 10:52
Başkanı TRT Haber'de Ahmet Böken'in konuğu oldu. Çetinsaya TRT Haber Koordinatörü Ahmet Böken'e çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar...

" URFA'DA ŞUBE AÇABİLİR…"

TRT Haber'de dün akşam yayınlanan Neler Oluyor programının konuğu olan YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, önemli açıklamalar yaptı.

Yasalarda şu an sadece devlet ve vakıf üniversitelerinin olduğunu belirten Çetinsaya, yaptıkları çalışmalarla özel üniversitelerin açılmasını ve yabancı ülkelerin Türkiye'de üniversite açabilmesini teklif edeceklerini söyledi.

Aynı şekilde Türkiye'deki bir üniversite de yurtdışında da şube açabilecek.

Eğer özel üniversite teklifi olursa dünyanın başarılı üniversitelerinden Oxford, MIT gibi üniversiteler Türkiye'de şube açabilecek.

Bir anlamda 'in "Urfa'da Oxford vardı da ben mi okumadım" sözü hayal olabilir.

ÜNİVERSİTELERDE NİCELİK VE NİTELİK

Yeni üniversite açılmasına yönelik eleştirilere cevap veren Çetinsaya, "2023'te 5,5 milyon civarında öğrenci olacak." dedi.

Yüksek öğretim alanlarının genişletilmesi gerektiğini belirten YÖK Başkanı yeni üniversite açılmasının veya kampüslerin genişletilmesi gerektiğini vurguladı.

Çetinsaya, "bir bölümden mezun olan bir kişinin sadece o bölümde istihdamının dışında yan dal veya çift anadal programlarının olmasını istiyor." dedi.

Çetinsaya'nın bir diğer gündemi ise öğretim elemanlarının aldıkları maaştı. Üniversitede asistandan, bir profesöre kadar akademik camianın aldığı maaşları söyleyen Çetinsaya, çalışma karşılığı olarak ücretleri az buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatlıses'in hayali gerçek oluyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN