İmam Hatip öğrencilerinden

Giriş Tarihi: 15.5.2013 14:54

'da, Anadolu öğrencileri projelerini 'nda sergiledi.

tarafından desteklenen ve Anadolu öğrencilerinin projelerinin sergilendiği okulun konferansa salonunda açıldı. Fuarın açılışına Yalova Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman da katıldı. Fuarla ilgili bilgi veren Yalova Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Aydin, "TÜBİTAK tarafından desteklenen fuarımızda öğrenci ve öğretmenlerimizin çalışmaları ile ortaya çıkan 28 proje yer alıyor. Bu projelerin bazıları için patent başvurusu yapmayı çok istiyoruz" dedi.

Yalova Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman ise konuşmasında, "Burada açılan Bilim Fuarı'nda 28 projenin yer alması çok büyük bir anlam taşıyor. Önümüzdeki yıllarda proje sayısının daha da artmasını ve daha geniş kitlelere ulaştırılmasını istiyoruz. Biz de üzerimize ne düşüyorsa yapacağız" dedi.

Furada bir birinden ilginç projeler yer aldı. Meryem Cihan ve Merve Aydın isimli öğrenciler tarafından yapılan zeytin yağı ve sodyum hypoklorit bazlı ağrı kesici krem fuarın en çok ilgi gören çalışması oldu. Ziyaretçiler kremden örnek isteseler de, sınırlı üretildiği için kremden almayı başaramadı. Yine Levent Cineviz ve Mehmet Görgü isimli öğrencilerin halk arasında gül piresi olarak bilinen bitki zararlısının yok edilmesine yönelik tütünden geliştirdikleri sprey de ilgi gördü. Fuar 3 gün boyunca ziyarete açık olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmam Hatip öğrencilerinden Bilim Fuarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN