'nin yeni ünden haber var

(BÜ) Rektörü Prof. Dr. , yapımı devam yeni kampus alanı hakkında bilgi verdi.

Giriş Tarihi: 21.5.2013 12:42
Rektör Kaplan, 'İleride yeni kampus 20 bin öğrenciye hizmet veren bir kampus olacaktır' dedi.

REKTÖR KAPLAN: 'MERKEZİ LABORATUVAR BİTTİ'

Yeni kampus alanında yapılan çalışmalarla alakalı bilgi veren Rektör Kaplan, 'Yeni kampus alanında devam eden bir takım inşaatlarımız var. Bitme aşamasına geldi. Bunlardan birisi merkezi laboratuarımız bitti. Laboratuarımız deki öğretim üyelerimizin ileri düzeyde araştırmalar yapabileceği, sadece öğretim üyelerimize yönelik olarak kurgulanmış bir laboratuardır. Malzemeleri yerleştirildi. Yeni alınacak cihazlarımız var. O cihazların alınmasıyla da günden güne gelişecek bir laboratuarımızdır. Onun dışında laboratuarımız sadece bunlarla sınırlı değil, yeni laboratuarlarda kurduk mevcut kampus alanımızda, fen fakültesi laboratuarımız kuruldu. Eğitim bilimlerinde laboratuarlar oluşturuldu. Orman fakültesindeki mevcut laboratuarlar daha iyi hale getirilerek, yeni cihazlarla zenginleştirildi. Bu süreçler bundan sonra da devam edecek' diye konuştu.

REKTÖR KAPLAN: 'DERSLİK BİNASI BİN 500 KİŞİLİK OLACAK'

Derslik binaları hakkında da bilgi veren Kaplan, 'Onun dışında yeni bir derslik binamız, yeni kampus alanında devam ediyor. Onun Temmuzda biteceğini düşünüyoruz. Sözleşmeleri Ağustostur ama Temmuzda bitirebileceklerini söylediler. O zaman biter her halükarda biz önümüzdeki ders yılında ders vermeye başlayacağız. O dersliğimizde aynı anda bin 500 kişi ders yapabilecek. Onun dışında TOKİ ile yaptığımız bir ihale var. O ihale neticesinde şu anda yapılan sondajın raporları değerlendiriliyor. O sondaj raporunun sonuçlarına göre de çok yakın bir zamanda da aldıkları binalarla alakalı inşaatlara başlayabilirler' dedi.

KAPLAN: 'YENİ KAMPÜSE 3 BİN KİŞİLİK CAMİ'

Rektör Kaplan yapımı devam eden cami hakkında, 'Onun dışında yeni alanda 3 bin kişilik bir camimiz yapılıyor. Cami her ne kadar bir dernek aracılığıyla yapılıyor olsa da üniversitenin denetim ve gözetiminde yapılan bir camidir. Caminin de Temmuz ayı öncesinde kubbesinin kapatılabileceğini, dış kaplama işleriyle iç dizaynına ilişkin işlemlere başlayabileceğini düşünüyoruz' dedi.

KAPLAN: 'YENİ KAMPUS 20 BİN ÖĞRENCİYE HİZMET VERECEK

Çalışmalar hakkında bilgi veren Rektör Kaplan sözlerini şu şekilde tamamladı:

'İnşaatlar sürekli devam edecek. Orada her fakültemizin yönetim binası olacak. Enstitü binaları olacak. Araştırma merkezlerimiz olacak. Beden eğitimi spor okuluyla, sağlık meslek yüksek okuluyla alakalı o alanlara özgü nelere ihtiyaç duyuluyorsa, bütün binalar oraya toplanmış olacaktır. Bu tabi birkaç yılda bitecek bir süreç değildir. Kalkınma Bakanlığı ile yapılan sözleşmeler kapsamında 20 yıllık bir süreçtir. Fakat 20 yıl inşaat devam edecek diye kaide yok. Biz 5-6 yıl sonra oradaki binaları tamamlayarak, fakültelerimizi, idari birimlerimizi, yönetim binalarını taşımamız mümkün olabilecek. İleride orası 20 bin öğrenciye hizmet veren bir kampus olacak. Buraya taşınmalar ise zamanla gerçekleşecek. 2016 yılı sonu itibari ile oraya 15 bin civarında bir öğrencimizin oraya geçebileceğini yerleşebileceğini ön görüyoruz.'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bartın Üniversitesi'nin yeni kampüsünden haber var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN