Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erasmus'ta yine birinci

Avrupa Birliği Hayatboyu Öğrenme kapsamında 2010-2011 akademik yılında olduğu gibi 2011-2012 akademik yılında da ve personel değişim sayılarında Türkiye birinciliğini kimseye kaptırmadı.

Giriş Tarihi: 30.5.2013 10:08
Geçtiğimiz yıl 539 sini ile yurtdışına göndererek birinci olan , 151 öğrenciyi kabul ederek yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversitelerden biri oldu.

Ulusal Ajans tarafından düzenlenen ve İzmir'de ev sahipliğinde gerçekleştirilen Erasmus Proje Yönetim Toplantısı ile AKTS&DE Ödül Töreni'nde '2011-2012 Erasmus Hareketlilik dönemi' sayıları açıklandı. Buna göre; toplamda 539 öğrencisini Avrupa'daki çeşitli yükseköğretim kurumlarına öğrenim veya staj amacıyla gönderen , bir önceki yıl olduğu gibi söz konusu yılda da ülkemiz üniversiteleri arasında ilk sırada yer aldı.

'Personel Hareketliliği' faaliyetinde ise, toplamda 116 değişim ile Anadolu Üniversitesi ilk sıradaki yerini korudu. Ayrıca, Türkiye'ye gelen Erasmus öğrencisi bakımından da 151 öğrenci ile İstanbul'daki üniversitelerin ardından en çok öğrenci kabul eden üniversite oldu.

Erasmus Programı kapsamında Anadolu Üniversitesi'nin en çok öğrenci gönderdiği ülkeler arasında Polonya, İspanya ve Almanya olurken, en çok öğrenci kabul ettiği ülkeler ise Polonya, İspanya ve Litvanya şeklinde sıralandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Üniversitesi Erasmus'ta yine birinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN