Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜBİTAK projelerinde derece elde eden öğrencilere ödül

Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut, TÜBİTAK projelerinde dereceye giren öğretmen ve öğrencileri ödüllendirdi.

Giriş Tarihi: 4.6.2013 15:00
İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut, TÜBİTAK proje yarışmalarında Ege Bölge üçüncüsü olan Anadolu Öğretmen Lisesi ile TÜBİTAK Türkiye finalinde birincilik elde eden Fen Lisesi öğrencileri ile rehber öğretmenlerini makamında kabul etti. 44. ortaöğretim öğrencileri araştırma projeleri kapsamında yapılan yarışmalarda derece elde eden öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden Ömer Bulut, insanlığın en büyük düşmanının cehalet olduğunu söyledi. Son günlerde yaşanan olaylara da dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut, toplumda huzur ve barışın hakim olması için özellikle eğitimcilerin tahrik edici söz ve davranışlardan uzak durarak birbirini anlamaya çalışması ve barışın dilini kullanması gerektiğine ifade etti.

TÜBİTAK proje yarışmalarında öğrencilerin elde ettiği başarıyı önemsediklerini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut, 'Aydınlık yarınlarımız için gençlerimizi iyi eğitmek zorundayız. İnsanlığın en büyük düşmanı cehalettir. Çünkü kişi bilgi sahibi olmadığı bir şeye karşı çıkar. O bakımdan gençlerimizin eğitimine proje yapabilme kabiliyetlerine, bilgi ve becerilerinin gelişimine katkı sunmak zorundayız. Eğitimi sadece sınıflarda değil yaşamın her safhasında sürdürmeliyiz. Büyüyen gelişen aydınlık bir Türkiye için eğitimli ve donanımlı gençler yetiştirmemiz gerekiyor. Son günlerde yaşananlar hepimizi üzüyor. Olaylar daha kötü sonuçlar doğurmadan barışın hakim olmasını temenni ediyoruz. Hepimiz barışın dilini kullanmalıyız. Özellikle eğitimciler olarak bizler barışın dilini kullanmalıyız. Çünkü kavganın şiddetin hiç birimize getireceği fayda yoktur' dedi.

Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut daha sonra derece elde eden rehber öğretmenlere başarı belgesi öğrencilere de birer adet küçük altın ve kalem hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜBİTAK projelerinde derece elde eden öğrencilere ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN