Arel'den tıp açılımı

Giriş Tarihi: 6.6.2013

İstanbul Arel Üniversitesi, tıp ve diş hekimliği fakültesi kurmaya hazırlanıyor. Üniversitenin Yönetim Kurulu Başkanı Gözükara, "Öğrencilerin iş bulma kaygısına son veriyoruz" dedi

İstanbul Arel Üniversitesi tıpta kalıcı olmak için yatırıma başladı.
Optisyenlik, Fizyoterapi, Tıbbi Görüntüleme ile Tıbbi Laboratuvar Teknikleri başlığıyla ön lisans programları açan üniversite, kısa süre sonra tıp ve dış hekimliği fakültelerini bünyesine katacak.

İŞ BULMA KAYGISINA SON
Öğrencilerinin üniversite sonrası iş bulmalarına destek verdiklerini, bu nedenle kariyer günleri düzenlediklerini söyleyen Arel Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Gözükara, "İş kaygılarını azaltıyoruz. Başarılı 18 öğrencimizi bu yıl konaklamalı bir kampa aldık. Özel seminerlerle onları iş hayatına hazırlayıp, kaynaştırdık.
Öğrencilerimizin iş bulma kaygısını hissedip, gerekli tedbirleri alıyoruz" dedi.
Bin 500'e yakın çözüm ortakları olduğunu, bunlardan öğrencileri işe alırken yararlandıklarını anlatan Gözükara, "Ben de bir eğitimciyim. Bu yüzden öğrencilerin üniversite sonrası kariyer planlamalarına oldukça önem veriyorum.
Üniversitemizde de her yıl 'Kariyer Günleri' düzenliyoruz. Öğrencilerimiz burada şirketlerle ilişki kurup onları tanıyorlar. Şirketlerde staj yaparak çalışma hayatına ilk adımlarını atıyorlar" dedi.

ÖĞRENCİYE VİLLA TİPİ YAŞAM
Üniversitede villa tipinde kız ve erkek yurtlarının bulunduğunu anlatan Gözükara, "Öğrenci evlerimiz Tepekent Uydukent'te yer alıyor. Bunlarla, havuzu, sportif tesisleri ve dinlenme alanları olan ayrıcalıklı bir yapı sunuyoruz. Bu evler sadece Arel Üniversitesi öğrencilerinin konaklamasına ayrılmış durumda" dedi.
Gözükara, 20 ülkeden 76 üniversiteyle anlaşmaları bulunduğunu da anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arel'den tıp açılımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN