adaylarına çok önemli uyarı

Giriş Tarihi: 11.6.2013 15:03

() adaylarına, sınav giriş belgesini internetten temin edecekleri hatırlatılarak, giriş belgesi olmayanların kesinlikle sınava alınmayacağı bildirildi.

'den yapılan açıklamaya göre, 15-16 ve 22-23 Haziran'da yapılacak 'lere başvuran adayların yüzde 86'sının, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerinin çıktısını internetten aldığı belirtildi.

Adayların yüzde 14'ünün sınav giriş belgesini edinmediğine dikkat çekilen açıklamada, giriş belgesini yanında bulundurmayan adayların sınava alınmayacağı uyarısında bulunuldu.

Adaylar, sınava giriş belgelerini başvuru yaptıkları her LYS için ayrı ayrı, T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebilecek.

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileriyle adayın fotoğrafı yer alıyor. Adayların, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermesi gerekiyor.

Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını ilgili LYS'de yanlarında bulundurmak zorundadır. İlgili LYS'ye ait sınava giriş belgesini (fotoğraf görünür şekilde) ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanlarını yanında bulundurmayanlar kesinlikle sınava alınmayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LYS adaylarına çok önemli uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN