Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elektronik yayıncılar 'de yetişecek

'de programı açılıyor.

Giriş Tarihi: 12.6.2013 11:52 Güncelleme Tarihi: 12.6.2013 12:12
İletişim si, yayıncılık sektörünün geleceğine ışık tutacak önemli bir eğitim programını hayata geçirdi. Türkiye'de alanında ilk olan Çağdaş Yayıncılık ve Yayıncılık Yönetimi programını açan , bu alanda tezli ve tezsiz eğitimi verecek.

Marmara si İletişim Fakültesi, son dönemde gerçekleştirdiği atılımlarla çağdaş medyaya ilişkin uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyor. Marmara İletişim, ilk olarak 'Geleceğin Medyası' sloganıyla Türkiye'de iletişim fakülteleri arasında bir benzeri olmayan 'ni hayata geçirmişti. Sektörün ihtiyaçlarına yönelik uygulamalı eğitimin verildiği merkezde, geleneksel medya uygulamalarının yanı sıra yeni medya uygulamaları da bulunuyor.

TÜRKİYE'DE BİR İLK: ÇAĞDAŞ YAYINCILIK VE YAYINCILIK YÖNETİMİ

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi şimdi de teorik eğitim verecek olan Çağdaş Yayıncılık ve Yayıncılık Yönetimi programını hayata geçirdi. Tezli ve olarak eğitim verecek olan program, () tarafından onaylandı. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Anabilim Dalı bünyesinde açılan Çağdaş Yayıncılık ve Yayıncılık Yönetimi programına 20 tezli, 20 de tezsiz olmak üzere toplamda 40 öğrenci alacak olan Marmara İletişim önümüzdeki günlerde bununla ilgili ilana çıkacak.

Çağdaş Yayıncılık ve Yayıncılık Yönetimi tezli yüksek lisans programında Tasarım ve Yayıncılık, Editörlük Teorileri, Elektronik Yayıncılık Uygulamaları, Türkiye'de Yayıncılık Sektörünün Yapısı ve Aktörleri, Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, Yayıncılıkta Yeni Eğilimler, Yayın Pazarlamasında Yeni Yaklaşımlar, Telif Hakları Yönetimi ve Dergi Yayıncılığı dersleri bulunuyor.

Tezsiz yüksek lisans programında ise Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, Elektronik Yayıncılığa Giriş, Editörlük Teorileri, Görsel Kimlik ve Tipografi, Dergi Yayıncılığı, Yayıncılıkta Yeni Eğilimler, Elektronik Telif Hakları Yönetimi, Sektörel Yayıncılık, Yayınevi İşletmeciliği ve Elektronik Yayıncılık Uygulamaları dersleri yer alıyor.

ÇAĞDAŞ YAYINCILIK UYGULAMASI E-PAPİRÜS DERGİSİ

Marmara Medya Merkezi bünyesinde yer alan E-Yayıncılık Birimi çağdaş yayıncılık uygulamalarına ilişkin eğitim seminerlerini veriyor. Bu birim tarafından uygulama yayını olarak hayata geçirilen E-Papirüs dergisi de Türkiye'de iletişim fakülteleri tarafından çıkarılan ilk elektronik dergi olma özelliğini taşıyor. 2012 Aralık ayından beri merkezde çalışan yarı zamanlı öğrenciler tarafından aylık olarak yayınlanan E-Papirüs dergisi zengin içeriği ve görsel tasarımıyla çağdaş yayıncılık örneği olarak dikkat çekiyor. Yayıncılığın geleceği açısından atılmış önemli bir adım olarak görülen E-Papirüs dergisi, Apple Store'da yerini alarak elektronik ortamda okuyucularıyla buluşuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektronik yayıncılar Marmara İletişim'de yetişecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN