lerin sindeki ilginç detay

Giriş Tarihi: 14.6.2013 16:07 Güncelleme Tarihi: 14.6.2013 16:10

Tüm yurtta yaşanan sevincine bugün ler de ortak oldu. Suriyeli lerin karnesi Türk öğrencilerinkinden farklıydı.

'te bulunan te 4 bin 500, il merkezinde de 3 bin olmak üzere toplam 7 bin 500 , eğitim öğretim dönemini tamamlamanın mutluluğunu yaşadı. Kendi müfredatlarıyla birlikte Türkçe eğitimi de alan çocuklara iki ülke bayrağının yeraldığı özel ler verildi.

Kilis'te bulunan konteyner kentteki Selam İlkokulu ve Ortaokulu'ndaki karne dağıtım törenine katılan Vali 'ı burada Suriyeli ler çiçek ve çikolatalarla karşıladı. Sınıflara giren ve öğrencileri beraberindeki protokol üyeleriyle ziyaret eden Vali Tapsız, karneleri de dağıttı. Burada konuşan Tapsız, Kilis'te 32 bin öğrencinin karne aldığını, bununla birlikte 7 bin 500 Suriyeli öğrencinin de aynı sevince ortak olduğunu belirtti.

Suriyeli çocukların da kendi çocuklarından hiçbir farklarının bulunmadığını anlatan Tapsız, "Hepsi de pırıl pırıl. Çocuklarımıza hem kendi müfredatlarını hem de Türkçe dil eğitimini veriyoruz. Sevinerek görüyorum ki, çocuklarımız bizim kadar güzel Türkçe konuşabiliyor. Öğretmenlerimiz de çok gayretliler. Bizim arzumuz şu. İnşallah Suriye'de akan kan ve gözyaşı diner. Barış, huzur ortamı sağlanır. Öğrencilerimizin, Suriyeli kardeşlerimiz ülkelerine, evlerine dönerler. Oralarda bizim birer tanıtım elçimiz olarak bulunmalarını arzu ediyoruz." şeklinde konuştu. Karne dağıtım töreninde Suriyeli öğrenciler de keyifli dakikalar yaşadı.

Vali Tapsız'a Türk bayrağından yaptıkları el işini hediye eden Suriyeli öğrencilerin, iki ülke bayrağının bulunduğu karneleri de dikkat çekti. Karne dağıtım töreninde, şiir ve şarkılar da seslendirilerek, öğrencilere moral verildi. Karne almaktan dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını dile getiren öğrenciler, tatil dönemine girmekten dolayı da keyifli olduklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli öğrencilerin karnesindeki ilginç detay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN