Türkiye'nin en iyi haber sitesi

-2 ve LYS-3 hafta sonu yapılacak

ye girişte ikinci aşama sınavı olan 'ndan (), (LYS-2) ve (LYS-3) hafta sonu yapılacak.

Giriş Tarihi: 20.6.2013 10:47 Güncelleme Tarihi: 20.6.2013 10:48
(-2), 22 Haziran Cumartesi günü saat 10.00'da yapılacak ve 135 dakika sürecek. LYS-2'de fizik, kimya ve biyoloji testleri bulunacak, adaylara toplam 90 soru yöneltilecek.

(LYS-3), 23 Haziran Pazar günü saat 10.00'da gerçekleşecek ve 120 dakika sürecek. LYS-3'te Türk dili ve edebiyatı, coğrafya-1 testleri yer alacak ve adaylara 80 soru sorulacak.

YASAKLAR

İlgili LYS'ye ait giriş belgesini (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak. Sınava giriş belgesi sadece üzerinde belirtilen LYS için geçerli olacak. Bir LYS için düzenlenen belge diğer LYS'ler için kullanılamayacak. Belgenin ön ve arka yüzünde 'nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim veya işaret bulunmayacak. Adayların sınava girebilmeleri için giriş belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Sınav binalarında hiçbir eşya alınmayacak. Sınavda kullanılacak kalem, silgi, kalemtıraş, saat gibi gereçler adaylara ÖSYM tarafından sağlanacak. Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LYS-2 ve LYS-3 hafta sonu yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN