Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eyüboğlu Teoman'ı Harvard'a yolladı

Anaokulundan itibaren Eyüboğlu Eğitim Kurumları'nda okuyan Teoman Küçük, Harvard Üniversitesi'nden yüzde 100 burslu kabul aldı

Giriş Tarihi: 27.6.2013
44 yıllık geçmişe sahip Eyüboğlu Eğitim Kurumları, uluslararası başarılarıyla dikkat çekiyor. Son olarak Eyüboğlu Koleji Uluslararası Bakalorya (IB) Fen Bölümü öğrencisi Teoman Küçük, dünyanın en iyi eğitim kurumları arasında ilk sıralarda yer alan Harvard Üniversitesi'nden yüzde 100 bursla kabul aldı. Küçük, Harvard'ın yanı sıra yine dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Oxford (İngiltere), Edinburgh Üniversitesi (İngiltere), Virginia Üniversitesi (ABD), McGill'in (Kanada) de aralarında bulunduğu 13 üniversiteden kabul aldı.

ANAOKULUNDA BAŞLADI

Anaokulundan bu yana Eyüboğlu'nda eğitim gören ve bu yıl mezun olan Teoman Küçük, Harvard'da ana dal olarak fizik, politika ya da uluslararası ilişkiler, yan dal olarak da ekonomi okumayı istiyor. Başarılı öğrenci ileride Birleşmiş Milletler'de görev almayı hedefliyor.

TAMAMI CIS'LI

Eyüboğlu'nun 12 eğitim kurumu 2010 yılında Uluslararası Okullar Birliği (Council of International Schools) tarafından akredite edildi. Böylece en fazla okulla akredite edilen dünyadaki ilk ve tek eğitim kurumu unvanına sahip oldu. Bakalorya sistemini uygulayan okuldan mezun olan öğrenciler çift diplomaimkânına sahip.

IB öğrencileri yurtdışı istiyor
Eyübo ğlu 'nda yurtdışı başvurusunda bulunan öğrencilerin yüzde 25'ini IB öğrencileri oluşturuyor. Öğrencilerin yüzde 42'si IB programını tercih ederken, bu yılki IB öğrencilerinin yüzde 67'si yurtdışı üniversitelerine başvuruda bulundu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eyüboğlu Teoman'ı Harvard'a yolladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN