Türkiye'nin en iyi haber sitesi

LYS şampiyonları sınıf arkadaşı çıktı

Giriş Tarihi: 1.7.2013 15:38

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)'nda İzmir ve Körfez Dershanesi çok önemli bir başarının altına imza attı.

Körfez Dershanesi ve İzmir Fen Lisesi öğrencisi Fatih Aslan, bütün türlerde 500 tam puan alarak MF-1 dalında Türkiye birincisi oldu. Aslan'la İzmir Fen Lisesi ve Körfez Dershanesi'nde aynı sınıfta eğitim gören Mert Mestanoğlu da MF-2 ve MF-3 türlerinde 500'er tam puan alarak birinciliği elde etti.

Mestanoğlu, yaptığı açıklamada, "Böyle bir başarıya imza atmaktan mutluyum. Biz uzun zamandır sistemli ve programlı şekilde çalışıyoruz. Fedak'rlık olmadan başarı gelemezdi. Çalışmada insanın sınırları var, o sınıra gelene kadar çalıştım ancak insanın kendine zaman ayırmadan stresle başa çıkması mümkün değil." dedi. Gelecek adına iyi bir üniversiteye yerleşerek eğitimine devam etmeyi istediğini kaydeden Mestanoğlu, tercih anlamında karar vermediğini ancak tıp üzerinde yoğunlaştığını kaydetti. Üzerinde emeği olan arkadaşlarına ve öğretmenlerine teşekkür eden Mestanoğlu, hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmediğinin altını çizdi. Diş hekimi olan annesi Sema Mestanoğlu da oğlunun, çalışmalarının karşılığını aldığını söyledi. Çok sevinçli olduğunu belirten anne Mestanoğlu, "Bundan sonraki hayatında başarı ve mutluluklarının devamını diliyorum. Çok büyük mutluluk ve gurur, her annenin yaşamasını isterim. Herkesin gönlüne göre olsun, çok heyecanlıyım." diye konuştu.

TBMM Başkanı Çiçek'ten LYS birincilerine kutlama

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) birincilerini kutladı.

Çiçek, MF-1 birincisi İzmir Fen Lisesi'nden Fatih Aslan'a, MF-2 ve MF-3 birincisi Özel İzmir Fen Lisesi'nden Mert Mestanoğlu'na, MF-4 birincisi Özel Adana Final Anadolu Lisesi'nden Mehmet Burak Kaya'ya, TM-1, TM-2 ve TM-3 birincisi İstanbul Galatasaray Lisesi'nden Mustafa Mikdat Yıldırım'a, TS-1 ve TS-2 birincisi Özel Aziziye Lisesi'nden Ahmet Koçak'a, DİL-1, DİL-2 ve DİL-3 birincisi Galatasaray Lisesi'nden Efe Yasin Akman ile DİL-1 puan türünde birinciliği paylaşan Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden Aslı Aktakke, DİL-2 ve DİL-3 puan türünde birinciliği paylaşan İstanbul Lisesi'nden Hümeyra Çolak ile Özel Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi'nden Oğuzhan Özer'e birer kutlama mesajı gönderdi.

Birincilerin, elde ettikleri başarıyla ağır bir sorumluluğun altına girdiğinin bilincinde olduğunu bildiklerini belirten Çiçek, "Bu sorumluluğun altından kalkabilmek için bundan sonra da çalışmalarınızı istikrarlı bir şekilde sürdüreceğinize inanıyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LYS şampiyonları sınıf arkadaşı çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN