Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sonuçları birincisi ve LYS sonuçlar

sonuçları birincisi birinciliğini bakın nasıl öğrendi.

Giriş Tarihi: 1.7.2013 19:07

sonuçları açıklandı ve birincisi sürpriz şekilde öğrendi. LYS sonuçları için bu habere bakın.

ları açıklandı. Sonuçlara göre TM-1, TM-2 ve TM-3 puan türlerinde birinci sırada İstanbul Galatasaray Lisesi'nden Mustafa Miktad Yıldırım yer aldı. Şampiyonluğunu tatilini geçirdiği Aydın'da öğrenen Mustafa Miktad Yıldırım, "Başarı bekliyordum. Bu kadar beklemiyordum. Benim için sürpriz oldu. Başarımı, okuluma FEM Dersanesi ve öğretmenlerine, aileme ve düzenli çalışmama borçluyum." dedi.


Başarısının sırrını okulu, dersanesi, ailesi ve günde en az 5 saat çalışmasına borçlu olduğunu belirten TM-1, TM-2 ve TM-3 Türkiye 1.si Mustafa Miktad Yıldırım, "Çok mutlu ve heyecanlıyım. Birincilik benim için sürpriz oldu. Bir yıl boyunca tempolu ve düzenli çalıştım. Günde 5 saatin altında çalışmadım. Bu sınav çalışanın kazanabileceği bir sınav. Sorular kaliteliydi. Ailem, akrabalarım yanımdaydılar. Her konuda yardımcı oldular. Başarımda ailem çok büyük bir rol oynadı. Hedefimde şu an tercihlerim çok belli değil. İkilemdeyim ama en yak��n olarak Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası ilişkiler ve Siyasi Bilimler Fakültesi geliyor. Tam olarak kararımı vermedim. Tercih döneminde araştırmalarımdan sonra kararımı vereceğim. Başarımda dersanemin rolü büyüktür. Her türlü katkısı olmuştur. Sınava hazırlananlar dersanedeki hiçbir günü kaçırmasınlar. Her derste öğrenilen bilgi kırıntısı çok önemli. ÖSYM özellikle bazı noktaların kritik noktalarını soran bir sınav sistemi geliştirmiş. Bu tip sınavlarda başarılı olmak için dersi ve öğretmenin verdiği ödevleri kaçırmayıp, danışman öğretmenin verdiği ödevleri tam olarak yapmak gerekiyor." şeklinde konuştu.

İstanbul Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde çalışan Mustafa Miktad Yıldırım'ın babası Yrd. Doç. Aydın Yıldırım, çok sevinçli olduklarını söyledi. Çocuklarının başarısını çok çalışmaya bağlayan baba Yıldırım, "Oğlumuz sınava çok sıkı çalıştı. İyi bir netice bekliyorduk. Bu kadar beklemiyorduk, sürpriz oldu. Mutlu olduk. Amacımız iyi bir üniversite eğitimi görmesi, ülkemize hizmet etmesi." ifadelerini kullandı.

Türkiye şampiyonunun annesi Beyhan Yıldırım ve üç kardeşi de büyük sevinç yaşadı.

LYS SONUÇLARI – tıklayın öğrenin
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LYS sonuçları birincisi ve LYS sonuçlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN