Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sonuçları hakkında her şey

sonuçları açıklandı doğru ve yanlışı ve puanınızı öğrenmek için doğru LYS adresi Sabah EĞİTİM sayfası.

Giriş Tarihi: 2.7.2013 09:38 Güncelleme Tarihi: 2.7.2013 09:49
LYS sonuçları (Lisans Yerleştirme Sınavı) belli oldu ve MF-4 puan türünde 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan , "Hedefim tıp okumak ancak üniversite konusunda karar vermedim" dedi.

LYS sonuçları belli olur olmaz tatil için gittikleri Gaziantep'ten Annesi Nilüfer ve babası İbrahim Kaya ile Adana'da eğitim gördüğü okula gelen Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet Burak Kaya, aldığı sonuçtan çok mutlu.

SONUÇLARI DESTEK İLE İYİ GELİR

LYS sonuçlarını
görünce farklı bir duygu yaşadığını söyleyen Kaya, böyle bir başarıyı Allah'ın herkese nasip etsin dedi. Kaya, bu sonuca ulaşmak için ailesi ve öğretmenleri ile kendisinin çok zor günler geçirdiğini kaydetti.

Kaya, LYS sonuçları ortaya çıkınca çalışmasının karşılığını aldığını görüp sevinçli olduğunu dile getirdi. LYS ve LYS sonuçları için "Belli fedakarlıklar yaptık, ailem ve hocalarım da bana çok destek oldu. Heyecanlıyım ve bu duyguyu tarif edemiyorum. Yaşamadan bilinemeyecek bir duygu" diye konuştu.

VE FEDAKARLIK

LYS sonuçlarında
başarılı her öğrenci gibi kendisinin de sınava çok sağlam hazırlandığını anlatan Kaya, şöyle konuştu:

"LYS için fedakarlık yaptım. Örneğin fazla dışarıya çıkmadım, ama kendimi odaya da kapatmadım. Yeri geldi eğlendiğim de oldu. Sonuçta robot değiliz.

LYS sonuçları iyi gelsin diye okul olduğunda günde ortalama 4, olmadığı zamanlarda da 10 saat çalıştım. Küçüklükten beri tıp istiyorum ancak üniversite konusunda karar vermedim. LYS sonuçlarında başarının sırrının her şeyden fedakarlık etmek."

LYS SONUÇLARI İÇİN TEŞEKKÜR

LYS sonuçlarını
değerlendiren Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü de Adana Final Okulları'nın üçüncü öğretim yılında hem yaşam hem de sınav başarısı sloganı ile çıktığı yolda Türkiye birinciliğini kente kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

Ertem, LYS sonuçları sonrası Mehmet Burak Kaya'nın aynı zamanda MF-1 türünde Türkiye 2'ncisi, MF-2 türünde Türkiye 3'üncüsü ve MF-3 türünde de Türkiye 5'incisi olduğunu bildirdi.

LYS sonuçları ile birlikte anne Nilüfer ve baba İbrahim Kaya da çocuklarının böyle bir sonuç almasından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, öğretmenlerine teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LYS sonuçları hakkında her şey
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN