Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tercihlerinde bugün son gün

'nin, bazı kamu kurum ve kuruluşları için ayırdığı kadro tercih başvuruları bugün sona eriyor.

Giriş Tarihi: 3.7.2013 14:19
Adaylar, tercihlerini kılavuzda yer alan kurallara göre, 'nin ''https://ais.osym.gov.tr'' internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak yapabilecek.

KILAVUZ İNTERNET ADRESİNDE

ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak, tercih süresi uzatılmayacak.-2013/1 Tercih Kılavuzu'na göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor. Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzu'nda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer alıyor. Kılavuza, ÖSYM'nin ''http://www.osym.gov.tr'' internet adresinden ulaşılabilecek.

KPSSP94 KPSSP3 PUANI KULLANILACAK

Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavları'ndan (2012 -KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor.Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS tercihlerinde bugün son gün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN