Bilgi Üniversitesi mutfağa girdi

Bilgi Üniversitesi, 2013-2014 döneminde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü'nü eğitime açıyor. Bölüm, geleceğin aşçı ve ünlü gurmelerini yetiştirecek

Giriş Tarihi: 4.7.2013
Bilgi Üniversitesi, Haliç'te 118 dönümlük arazi üzerine kurduğu merkezin yanı sıra Dolapdere'deki yerleşkesiyle de öğrenciye yaşam alanı yaratıyor. Kampus içindeki Türkiye'nin ilk elektrik santraliyle Enerji Müzesi'ne sahip üniversite, sanat galerisi, KREK tiyatro, çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan restoranları bünyesinde barındırıyor. Üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Rıfat Sarıcaoğlu, "Kurulduğumuzdan bu yana 'okul için değil, yaşam için öğreniyoruz' prensibiyle eğitim sunuyoruz" dedi. Sarıcaoğlu, "Muhakeme yeteneği gelişmiş ve eleştirel düşünceye sahip mezunlar yetiştirdiğimize inanıyorum" şeklinde konuştu.

Sosyal İle yola çıktı

Bilgi Üniversitesi'nin sosyal bilimler alanında yola çıktığını aktaran Sarıcaoğlu, "Zamanla akademik uzmanlığını mimarlık, mühendislik ve sağlık bilimleri alanlarına da başarıyla taşıdık. Hukuk, psikoloji, mimarlık gibi alanlarda tercihlerin üst sıralarında yer alan kurumumuz, alanında tek olan pek çok farklı programla eğitim veriyor" dedi.

5 yeni bölüm
Üniversitenin 2013- 14 akademik yılında da büyümeye devam edeceğini söyleyen Sarıcaoğlu, şu bilgileri verdi: "Gastronomi ve Mutfak Sanatları Programı, bu alanda gerekli bilgi ve becerilerle donatılmış genç yönetici şefler yetiştirmeyi amaçlıyor. Program, Chicago'da bulunan Kendall School of Culinary Arts ile işbirliği yapıyor. Gastronomi ve Mutfak Sanatları programına Özel Yetenek Sınavı ile 4'ü tam, 36'sı ise yüzde 50 burslu olmak üzere 40 öğrenci alınacak. Türkiye'nin ilk Pazarlama Lisans Programı, genel işletme ve yönetim bilgileri temeline sahip öğrencilere pazarlama konusunda uzmanlaşmış bir eğitim sunuyor. Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı'nın yanı sıra University Of Liverpool'la çift diplomalı Siyaset Bilimi ve Psikoloji dikkat çeken çalışmalarımız olacak."

Laureate'ye üye tek üniversite
Laureate Üniversiteler Ağı'na 2006'da katılan İstanbul Bilgi Üniversitesi, bu uluslararası topluluğun Türkiye'deki tek üyesi. Öğrenciler, bu üyelik sayesinde gerçek bir uluslararası deneyim elde etme fırsatı buluyor. Sarıcaoğlu, "University of Liverpool işbirliği ile oluşturulan ortak lisans programı sayesinde öğrenciler son senelerinde İngiltere'de University of Liverpool'da okuyor ve mezun olduklarında her iki üniversiteden de diploma alıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilgi Üniversitesi mutfağa girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN