Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Ceren Hoca"nın adını taşıyan burs, ilk öğrencisinin

Giriş Tarihi: 10.7.2013 13:28 Güncelleme Tarihi: 10.7.2013 13:29

Konser vermek üzere gittiği Brezilya'dan 1 Haziran 2009'da Türkiye'ye dönerken Atlas Okyanusu'na düşen uçaktaki tek Türk yolcu olan ve cesedi 2,5 yıl sonra bulunan (AÜ) Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi 'nun adına ilk kez verilen bursu, ilk öğrencisi Emel Çelik, kazandı.

Çelik, ilköğretim 6. sınıftan beri Ceren hocadan eğitim aldığını, onun odasında 7 yıl geçirdiğini bildirdi.

Necipoğlu'nun hala gönüllerinde yaşadığını ifade eden Çelik, "Ceren hocanın ilk öğrencilerinden biriyim. Arp çalmaya onunla başladım. Çok dolu bir dönemdi. Ne biliyorsam ondan öğrendim. Üzerimdeki emeği çok fazla. Onunu vefatından sonra adeta boşluğa düştüm. Bu olaydan çok etkilendim. Ceren hocadan sonra Şirin Pancaroğlu ile çalıştım. Üç yıldır Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası arpisti Çağatay Akyol ile çalışıyorum' dedi.

Çelik, Arp Sanatı Derneği'nin ilk kez verdiği bursunu kazanmak içini sınavı girdiğini ve burs kazandığını vurguladı.

İsviçre'nin Bern kentinde düzenlenecek Uluslaraarası Arp Master Akademisi'ne tam burs olarak katılacağını anlatan Çelik, şöyle konuştu:

"Buradaki fesvitale de katılacağım. Çok faklı bir atmosfer olacak. Dünyaca ünlü ve profesyonel müzisyenlerle çalışacağız. Solo arpın yanında orkestra eserlere, caz müzik, barok sitili, Fransız repertuvarı üzerine bir çok eğitmenle iki hafta çalışacağım. 23 Temmuz ve 3 Ağustos tarihleri arasından düzenlenecek bursu kazandığımz için çok mutluyum. 'Fatma Ceren Necipoğlu' adına taşıyan bursun manevi değeri çok fazla. Onun ismini duyurmak ve taşıyabilmek, onun maneviyatı hissedebilmek çok önemli. Onun yanımda olduğunu hissedebiliyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Ceren Hoca"nın adını taşıyan burs, ilk öğrencisinin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN