Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeşehir eğitimde sınırları kaldırdı

Giriş Tarihi: 11.7.2013

Avrupa ve ABD'de kampus açan Bahçeşehir Üniversitesi, öğrencilerine yurtdışında eğitim olanağı sağlıyor. Öğrenciler, isterlerse tam yıl ya da yaz aylarında yurtdışında eğitim alabiliyor

Türkiye'nin eğitimde dışa açılan yüzü olma hedefiyle Avrupa ve ABD'de kendi kampuslarını açan Bahçeşehir Üniversitesi, öğrencilerine gerçek yurtdışı deneyimi yaşama olanağı sunuyor. Berlin, Roma, Silikon Vadisi, Washington DC, Boston, Hong Kong ve Toronto'da bulunan Bahçeşehir Üniversitesi kampuslarında öğrenciler, hem yıl boyunca hem de yaz aylarında ders ve yaz okullarına katılıyor. Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, kurumun sunduğu fırsatları ise şöyle anlatıyor: "Öğrencilerin seçecekleri üniversitenin kent içinde olmasına, şirketlerle ortak çalışmalar yapmasına dikkat etmeleri gerekir. Daha önemlisi ise yurtdışı bağlantıları. Yurtdışı kampus, programları ve çift diploma olanakları, yabancı dil öğretimi de tercih için önemli."

FACEBOOK'A MİSAFİR OLUYORLAR
Bahçeşehir Üniversitesi'nin bir diğer merkezi ise Silikon Vadisi'nde. Öğrenciler, buradaki Google, Apple, Microsoft, Twitter ve Facebook şirketlerini görme imkânına da kavuşuyor. Bahçeşehir Üniversitesi bu yıl tıp fakültesi için de işbirliklerini artırdı. 50 milyon dolarlık yatırım yapılan bölüm, tıp öğrencilerine de dünyanın kapılarını açıyor. Rektör Prof. Dr. Şenay Yalçın "20'ye yakın merkez ve kampuslar yalnız Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerine değil, aynı zamanda ülkemizde yüksek öğrenim gören diğer gençlerin de vizyonlarını geliştirmelerine yardımcı olmak üzere tasarlandı" dedi.

İNGİLİZCE HAZIRLIK İMKANI
Bahçeşehir'in yurtdışı kampuslarından biri de Washington DC'de bulunuyor. Beyaz Saray'a 200 metre uzaklıktaki Washington DC Kampusu, hem yaz okulu hem de akademik yıl içerisinde öğrencilerini farklı programlarda ağırlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeşehir eğitimde sınırları kaldırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN