Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ni tercih edeceklere müjde

'de ilk 5 bin içinde olup, tercihleri arasında 'ni yazarak yerleşen öğrencilere çeşitli imkanlar sağlayacak.

Giriş Tarihi: 11.7.2013 12:35
Rektörü Prof. Dr. , ilk bine girip üniversitelerini tercih eden öğrencilere çeşitli burslar ve farklı imkanlar sağlayacaklarını belirterek, 'Üniversitemizde halihazırda öğrenim gören başarılı öğrencilerimizi zaten destekliyor, not ortalaması yüksek olan öğrencilerimize de burs veriyoruz. Bu yıl yine üniversitemizi tercih eden başarılı öğrencilerimize de farklı imkanlar ve burslar sağlayacağız. Bu imkanlar; uluslar arası değişim programlarında en az bir dönem ücretsiz okuma fırsatı, fitness ve yüzme havuzuna ücretsiz üyelik yapılması ve yemek bursu verilmesidir' dedi.

Öte yandan üniversite seçiminde çok dikkatli olunması gerektiğine dikkat çeken Rektör Güvenç, öğrencinin tercih edeceği üniversiteyi belirlerken puan türü ve yeteneklerinin yanı sıra üniversitenin bulunduğu kentin de önem taşıdığını belirtti.

Güvenç, 'Bu anlamda üniversite şehri olan Kilis, öğrencilerin rahat ve huzurlu bir üniversite eğitimi almaları noktasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Ekonomik açıdan avantajlı bir konuma sahip olan Kilis'te son yıllarda yapılan yurtlarla barınma konusunda bir sıkıntı kalmamıştır. Gelişen bir üniversite olarak 'nin günden güne öğrencilerine daha fazla sosyal imkanlar sunuyoruz' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kilis 7 Aralık Üniversitesi'ni tercih edeceklere müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN