Türkiye'nin en iyi haber sitesi

dünyada ilk 500 arasında

Giriş Tarihi: 11.7.2013 12:28

'nin büyük başarısı...

URAP Laboratuarınca hazırlanan rapora göre, 2012 yılında Ziraat ve Çevre Bilimleri alanında Türkiye'den 9 ile birlikte dünyada ilk 500 üniversite arasına girdi.Tıp Bilimleri alanında 553 ve Yaşam Bilimleri alanında ise 825. sırada yer alan , dünyada ilk 1000 üniversite arasında yerini almayı başardı.

Üniversite olarak araştırma alt yapısı oluşturmaya önem verdiklerini belirten OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan," Hizmete girecek İleri Teknolojik Araştırma Merkezi ve Teknopark ile nitelikli araştırmaların sayısı artacaktır.Bu merkezler aynı zamanda Orta Karadeniz Üniversiteleri Akademik İşbirliği Platformu (OKÜP) 'nde yer alan üniversitelere ve sanayiye de hizmet vererek bölgenin kalkınmasında etkili olacak ve kamu kaynakları daha verimli kullanılacaktır." dedi.

Bilindiği gibi, URAP Alan Sıralaması, Tıp, Mühendislik, Sosyal Bilimler, Temel Bilimler, Yaşam Bilimleri ve Ziraat/Çevre alanlarına yaptıkları katkı bakımından ilk 1000'e giren dünya üniversitelerini kapsıyor.Üniversitelerin bilime katkısı, yayın sayısı, yayınlara yapılan atıflar ve makalelerin yer aldığı dergilerin etki faktörleri değerlendirilerek sıralama yapılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OMÜ dünyada ilk 500 üniversite arasında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN