Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağlar, adayları uyardı

İTO Yönetim Kurulu Başkanı ve Mütevelli Heyeti Başkanı 'dan tercihlerini son güne bırakan üniversite adaylarına uyarı geldi.

Giriş Tarihi: 17.7.2013 14:53
, öğrencilerin zor bir sınav dönemi geçirdiklerini söyleyerek, "Tercihlerinizi en doğru şekilde yaparken, üniversitenin sizlere ne vereceğini de iyi düşünün' dedi.

''Gençlerimiz üniversitelerde hem akademik eğitim almalı hem de günlük pratiği yaşamalı'' diyen Çağlar, ''Bu avantajı yaşamak isteyenlere 'ni öneriyorum'' dedi. 340 şirketin üye olduğu İTO'nun 81 komitesi 81 farklı meslek dalını temsil ettiğine dikkat çeken Çağlar, ''İnşaattan kimyaya, mobilyadan tekstile bütün sektörler bu komitelerde temsil ediliyor. Öğrencilerimiz akademisyenlerle birlikte toplantılara katılıyor. Bu toplantılarda gençlerimiz eğitimlerinin yanısıra pratiği de yaşıyorlar. Gençlerimiz üniversitemizden mezun olduktan sonra büyük bir iş imkânlarının da açılacağını görecekler. Bugün 340 bin yerli yabancı firma İTO'nun üyesidir. Bu firmaların, ticaretin içerisinde aktif olmuş öğrencilere ihtiyaçları var. Öğrencinin iş bulması için teorik eğitimle birlikte bir takım pratik eğitim alması gerekiyor. Bu pratik eğitimleri İTO'nun faaliyetleri ile birlikte İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencileri almış oluyor. Gençlerin sosyal sorumluluk projelerine girmesi için bir zemin açıyoruz. Alanlarına göre aktif olarak sosyal sorumluluk projelerinin içine sokacağız. Pratik eğitim almak isterlerse mevcut 340 bin firmanın herhangi birinde pratik eğitim alma imkânı olacak'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağlar, adayları uyardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN