Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni Nesil İngilizce

İnsan merakının ve şüphesinin temelini oluşturduğu, gelişimine katkı sağladığı bilim ve bilimin insan ırkına armağanı teknoloji.

Giriş Tarihi: 18.7.2013 17:56
Son yıllarda teknolojinin gelişim hızı takip edilemez boyutlara ulaştı. Büyük bir hızla ilerleyen teknoloji hayatın her alanında insanları esir almış durumda ve artık insanları teknolojiden ayırmak neredeyse imkansız. Çocukların bile cep telefonu ya da bilgisayara dokunamadan gün geçiremediği günümüzde, başınızı hangi yöne çevirirseniz elinde akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar olan bir insanla karşılaşmak artık basit ve yadırganmayan bir durum halini aldı. İşte bu teknolojik gelişmeler içinde de insanoğlunun da bulunduğu her şeyin başına "Yeni nesil" sıfatını yerleştirdi. Yeni nesil insan, yeni nesil telefonlar, yeni nesil internet, yeni nesil tıp ve yeni nesil eğitim gibi.

Yeni nesil eğitim, dil eğitimine de bakış açısını değiştirmiş durumda. Dil eğitiminde ezelden beridir kullanılan kursa gitme, kitap ve sözlük, yerini online eğitim, e-kitap ve yine online çeviri araçlarına bıraktı. Bu sayede yanınızda kitap taşımadan mobil uygulamalar ya da internet uygulamaları sayesinde dil eğitiminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Ülkemiz de teknolojinin bu hızlı gelişimine kayıtsız kalmış değil. Devlet, özellikle KOSGEB ve üniversitelere bağlı teknokentler aracılığı ile yeni nesil uygulamaların geliştirilmesi konusunda girişimcilere destek veriyor.

İşte bu uygulamalardan biri de yeni nesil internet aracılığı ile yeni nesil ingilizce öğretme uygulamasını geliştiren www.444ingilizce.com sistemi. Sistem, İstanbul Teknik Üniversitesi KOSGEB Teknoloji Geliştirme Merkezi'nde geliştirilen Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Sistemi'nin yan uygulaması. Dil öğrenmeye yeni bir bakış getiren Konuşarak Öğren, e-kitap ve online çeviri araçlarının yanı sıra sunduğu etkileşimli, birebir ve canlı online dersleri Skype programı, sabit telefon ya da cep telefonu aracılığı ile bulunduğunuz herhangi bir yerden almanıza olanak sağlıyor. Amerika'lı eğitmenler ile yapacağınız birebir canlı dersler arka planda kayıt edilerek, daha sonra bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan dinleyebileceğiniz formatlarda ses dosyaları haline getiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Nesil İngilizce
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN