Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ÖSYM'den yabancı dil sınavlarıyla ilgili yeni karar

Giriş Tarihi: 25.7.2013 16:58

ÖSYM, 23 Temmuz ve öncesinde alınmış yabancı dil belgelerinin geçerliliğinde 24 Nisan 2013 tarihli "Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri" tablolarının esas alınmasına karar verdi.

ÖSYM'den yapılan açıklamada, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun'un 7. maddesinin 6. fıkrasında, Başkanlık tarafından farklı zamanlarda yapılan sıralama veya seviye tespit sınavlarının eşdeğerliği, her bir sınav sonucunun geçerlilik süresi ile Başkanlığın yaptığı yabancı dil sınavlarının uluslararası yabancı dil sınavlarıyla eşdeğerliğinin ilgili uzman raporlarına dayalı olarak, yönetim kurulu kararı ile belirlendiği hatırlatıldı.

Açıklamada, Merkez tarafından oluşturulan "Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Çalışma Grubu" raporu ve bu rapora temel teşkil eden analizler sonucu "Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri"nin yeniden düzenlendiği ve 23 Temmuz'da duyurulduğu hatırlatılarak,"23 Temmuz 2013 tarihi ve öncesinde alınmış yabancı dil belgelerinin geçerliliğinde 24 Nisan 2013 tarihli 'Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri' tablolarının esas alınmasına karar verilmiştir" ifadesine yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÖSYM'den yabancı dil sınavlarıyla ilgili yeni karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN