Bahçeşehir Koleji dünya okulu oluyor

Bahçeşehir Koleji 2023'te üç kıtada 350 okula ulaşacak. Müteveli Heyeti Başkanı Yücel, "Dünya okulu olarak yola çıktık. 21'inci yüzyıla uygun bireyler yetiştiriyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 1.8.2013
ABD'li yatırım fonu Carlyle'ın ortak olduğu Bahçeşehir Koleji, 2023 hedeflerini belirledi. Bahçeşehir ve Uğur Eğitim Kurumları Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, "Üç kıtada 350 okula ulaşmak ve dünyanın en büyük eğitim kurumlarından biri olmayı hedefliyoruz" dedi. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları ve Bahçeşehir Koleji, Türkiye'nin 7 bölgesinde 42 kampusu ve 94 okuluyla hizmet veriyor. Bu eğitimöğretim yılında 8 yeni okulu daha hizmete açacak olan kolej, İstanbul'da Ümraniye ve Halkalı, Ankara, Adana, Denizli, İskenderun, Şanlıurfa, Bartın'da toplam 150 milyon dolarlık yatırım yapıyor. Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji'nin 21'inci yüzyıl becerilerine sahip bireyler yetiştirme hedefinde olduğunu belirterek, "Dünya okulu vizyonu eğitim anlayışında kökten bir değişim, yenilikçi hareket üzerine kurulmuştur. Biz dünya okulu olarak yola çıktık" diye konuştu.
ÇİFT DİLLİ EĞİTİM
Yücel, dünya okulu programının öngördüğü sistemdeki eğitimi de şöyle özetledi: "Dijital okul programı ile eğitim teknolojileri dünya standartlarında anaokulundan itibaren her sınıfta uygulanıyor. Matematik, Türkçe, Fen, Sosyal Bilimler gibi dersler, temel becerilerle entegre edilerek veriliyor. Matematik veya tarih dersinde yaratıcılık veya işbirliği gibi becerilerin geliştirilmesi hedefleniyor. Böylece öğrenciler klasik bilgiyi 21'inci yüzyıl becerileri ile birleştirerek öğreniyor." Yücel, Akademik Kur Modeli ve Kişiye Özel Eğitim (KÖM) anlayışı ile her öğrenciyi kendi potansiyeli içinde değerlendirdiklerini söyledi. Çift dilli eğitim sistemi uygulandığını anlatan Yücel, "Öğretmenlerin sürekli eğitim anlayışı ile kendilerini yenilemeleri sağlanıyor. Veliler eğitim sisteminin devamlılığını sağlayabilmek için eğitimin parçası oluyor. Bütün bu olgular bize başarıyı getirdi. Bu yolda taviz vermeden ilerleyeceğiz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeşehir Koleji dünya okulu oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN