Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege'ye dev sağlık kompleksi

Gediz Üniversitesi, Ege'de sağlık kampusu eksikliğini 150 milyon liralık dev yatırımla giderecek. Komplekste 2 bin öğrenci eğitim görecek

Giriş Tarihi: 8.8.2013
İzmir'de ikinci kampusun inşaatına hazırlanan Gediz Üniversitesi, 150 milyon dolarlık yatırımı gözden çıkardı. Projede hastane, kongre merkezi, otel ve derslikler yer alacak. Yeni eğitim döneminde her üç öğrenciden ikisine burs verme kararı alan üniversite, tüm enerjisini yeni yatırımlarına veriyor.

200 YATAKLI HASTANE
Emekli eğitimci Hatice Bahriye Yağcı'ya ait 44 bin metrekarelik araziye kurulması planlanan yeni kampusun tasarımı, ABD'li bir mimarlık şirketiyle yapıldı. 2 bin öğrencinin eğitim göreceği kampus, 97 bin metrekarelik kapalı alana sahip. Yerleşkede 200 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi yer alacak. Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdullah Kavuk, "Ege'ye böyle bir tesis kazandırarak bölgedeki eksikliği gidereceğiz" dedi.

OPTİSYENLER DE YETİŞTİRECEK
Gediz'in sağlıktaki bir hamlesi de meslek yüksekokulu bünyesinde açılan optisyenlik programı. Optik firmalarının yoğun isteği üzerine ilk öğrenciler bu yıl alınacak. Mezunlar, sektörde girişimci ya da yönetici olarak faaliyet gösterecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege'ye dev sağlık kompleksi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN