Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arel tıp fakültesi açıyor

Arel Eğitim Kurumları, Arel Üniversitesi çatısı altında tıp fakültesi açmaya hazırlanıyor. YÖK tarafından onayı alınan fakültenin 2014-2015 akademik yılında eğitime başlaması planlanıyor

Giriş Tarihi: 15.8.2013
Anaokulundan üniversiteye eğitimin tüm kademelerinde hizmet veren Arel Eğitim Kurumları, Arel Üniversitesi çatısı altında tıp fakültesi açmaya hazırlanıyor. YÖK tarafından onayı alınan fakültenin 2014-2015 akademik yılında faaliyete geçirilmesi planlanıyor. Arel Eğitim Kurumları'nın kurucusu Kemal Gözükara, tıptan sonra da hukuk ve eğitim fakülteleri açmak istediklerini söyledi. "Eğitim fakültemizin mezunları Arel Koleji'nde öğretmen olarak çalışsın istiyoruz" diyen Gözükara, uzun vadeli planlarını ise şöyle açıkladı: "Üniversitemizin yüksek lisans ve doktora programlarını artırarak, öğretim üyelerimizi kendimiz yetiştirmek, eğitimci kadromuzu da Arelliler'den oluşturmak düşüncesindeyiz."

'DÜNYA LİGİNE ÇIKACAĞIZ'
24 yıllık geçmişe sahip Arel Eğitim Kurumları'nın dünya standartlarında eğitim veren bir yapıya kavuştuğunu belirten Gözükara, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında PYP ve MYP eğitim programları uygulayarak (öğrenci merkezli ve sorgulayıcı sistem) uluslararası bir eğitim kimliği kazandıklarını söyledi. Gözükara, Arel Üniversitesi'nin ise 11 bin 500 öğrencisi olduğunu kaydetti.

Mimaride öğrenci anketi
Arel Eğitim Kurumları'nın kurumsal özelliğinin mimari ve renklerine de yansıdığını söyleyen Gözükara, bu konuda öğrencilerin görüşlerinin ön plana çıktığını belirtti. Öğrencilere anket yaparak onların fikirlerini aldıklarını belirten Gözükara, "Mimari ve renkler, mimarlık bölümü öğrencileri, akademisyenler ve görsel sanatlar öğretmenleri kararıyla belirlenir. Yani işin mutfağında kim varsa yaratılan güzellik onların eseridir" şeklinde konuştu.

Akademik kadro artmalı
Gözükara, son yıllarda sayıları hızla artan üniversitelerin nitelikli akademik kadroya ihtiyaç duyduğunu aktardı. Aksi halde niceliksel büyümenin yarar yerine ülkeye zarar verebileceğini aktaran Gözükara, "Eğitim her bakımdan kalite ister. MEB ve YÖK bu tür konuları dikkate alır diye düşünüyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arel tıp fakültesi açıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN